DALLME

מאת: גקי כהן

 

הפתרון המושלם לניקוז מי גשם ללא נזילות רטיבות ודליפות בגגות ובמרפסות

"דלמר" חדר לשוק ענף הבנייה בישראל בשנת 1993 ומאז הפך להיות יותר ויותר מוחשי בקרב קבלני וחברות הבניה הגדולות והמובילות בישראל וכן אצל אדריכלים ,מהנדסים, יועצי וקבלני איטום , מתכנני וקבלני אינסטלציה וכל מי שנגיעה לו בניסיון לתת פתרון מקצועי לבעיית חדירת מי גשם למבנים מגגות ומרפסות (ובמיוחד אופנת הבנייה המדורגת). הבעיה חמורה ביותר עם השלכות קשות שמטרידה רבות הן את העוסקים בבנייה , איטום מבנים ובתי מגורים והן את הדיירים הסובלים מנזקים קשים ולעיתים בלתי הפיכים המאמללים את חייהם וגורמים לירידת ערך הנכס.

חברת M.B.M.I (שווק מוצרי בנייה בע"מ) המייצגת והמייבאת את קולטי מי הגשם תוצרת DALLMER גרמניה, הצליחה תוך זמן קצר יחסית להחדיר בישראל את השימוש בנקזי " דלמר" המהווה תפיסה חדשנית ומתקדמת ביותר לגבי שיטות הניקוז שהיו קיימות עד כה בגגות ובמרפסות , שיטה בעלת פטנט טכנולוגי בלעדי, המשלבת פתרון גם לבעיית האיטום (ע"י צווארון ה"דלביט") וגם את שיטת הניקוז הכפול למשטחים מרוצפים.

שיטה זו הוכיחה עצמה יעילה ביותר בעשור האחרון בעשרות מדינות בעולם (וגם בישראל) ומתפקדת ללא כל כשל במאות אלפי דירות , בכל תנאי מזג האוויר , לשביעות רצונם של הקבלנים וכמובן הדיירים.

עשרות חברות בנייה מהידועות והמובילות בישראל כבר יישמו בשטח את נקזי "דלמר" במאות אלפי דירות בהצלחה רבה בעשר השנים האחרונות , ללא תקלות , ומעגל המשתמשים הולך וגדל משנה לשנה.
נקזי "דלמר" מומלצים ביותר ע"י מיטב האדריכלים , מתכננים, יועצי איטום וברות לביקורת מבנים. חברת M.B.M.I מעניקה יעוץ ופתרונות , ומלווה בהדרכה ובפיקוח ראשוני את היישום באתרי הבנייה כחלק מהשירות.

חברת "דלמר" גרמניה קיימת מעל 50 שנה ונחשבת לאחת מן החברות המובילות באירופה בתחום מוצרי אינסטלציה סניטרית איכותיים ומתקדמים בעלי תקנים גרמניים ואירופאים ובנוסף , תקן האיכות הבינלאומי ISO 9001 , היא מייצאת את מוצריה לכ- 40 מדינות בעולם ומשמשת מודל לחיקוי לחברות מתחרות.

לחברת "דלמר" מעל 200 פטנטים בלעדיים ויחודיים בתחום האינסטלציה והניקוז כאשר גול הכותרת היא טכניקת צווארון האיטום הביטומני "דלביט" המחובר לגוף הנקז בטכנולוגיית הי-טק באמצעות לייזר אינפרא אדום המבטיחה חיבור ואיטום מושלם ללא הגבלת שנים.

כפי שכל קבלן בנין או קבלן איטום יודע מניסיונו , הקושי הרב הוא ליצור פרטי ניקוז לגג או מרפסת אשר עשויים מחומרי גלם בלתי מתכלים ואשר ניתן יהיה לחברן באופן אטום ומושלם למערכת האיטום הכללית ולצינור המרזב , ( כ- 90% מחדירות המים מקורם בחיבור לקוי של מערכת האיטום לצינור המרזב) ובנוסף , שניתן יהיה לשלבו ללא מגבלות לחומרי האיטום השונים הקיימים (ביטומני, צמנטי, P.V.C או E.P.D.M ) כך שהחיבור ישאר אטום למשך עשרות שנים וכל זאת ברמת מחיר סבירה.

חברת "דלמר" פיתחה סדרה של נקזים חכמים העשויים משלושה חומרי גלם בלתי מתכלים:

 1. פוליפרופילן קשיח עם עמידות גבוהה לקרינת השמש
 2. יריעה ביטומנית מסוג קיבופלקס KIBUFLEX BR-2 בעובי 4.7 מ"מ (משולבת בזיון פוליאסטר במשקל 291 גר' למ"ר וכושר עמידות בטמפרטורות מ- 130c + ועד -20c)
 3. פלדת אל חלד (פלב"ם/ נירוסטה) בעובי מינימלי של 1.6 מ"מ ועד 5 מ"מ.

השילוב של שלשת חומרי הגלם הללו מעניקים לנו פרט ניקוז ברמת איכות גבוהה וכושר הישרדות ממושך אשר מאפשר לכל קבלן בנין , או איטום להעניק ללא כל חשש אחריות ארוכת שנים מפני נזילות ודליפות מי גשם (מותנה כמובן בטיב הביצוע והיישום בשטח).

על מנת לתת מושג ביותר פרוט במה אמורים הדברים נרחיב מעט את ההסבר לגבי הנקזים עצמם ושיטות האיטום והניקוז.

1. איטום בשיטת ה"דלביט"

גוף פרט הניקוז מיוצר בהזרקת פוליפרופילן בגדלים וקטרים שונים עפ"י הסטנדרטים המקובלים במערכות אינסטלציה כאשר חלקו העליון מסביב לפתח הנקז בנוי בצורת צלחת שטוחה.
לצלחת זו (פלנג') המשמשת כבסיס , מולחמת בטכניקה ייחודית ובלעדית לחברת "דלמר" ( טכניקת הלחמת לייזר אינפרא אדום ) צווארון ביטומני ("דלביט") בקטרים שבין 40 ס"מ ל50 ס"מ (עפ"י גודל הקולטן).
צווארון ביטומני זה הנקרא "דלביט" עשוי מיריעה משובחת מסוג KEBUFLEX BR-2 תוצרת KEBU גרמניה, ועומדת בכל דרישות התקן הגרמני , אירופאי והישראלי. שיטת ההלחמה של ה"דלביט" לגוף הנקז במפעלי "דלמר" באמצעות קרינה אינפרא אדומה מהווה את הטכניקה היחידה המאפשרת חיבור בין חומר כלשהו לפוליפרופילן וללא חשש של הפרדות החומרים במשך עשרות שנים.

גוף הקולטן ממוקם במבנה כך שצווארון ה"דלביט" מונח על גבי שכבת הבט-קל (או המדה או הבטון) שזהו גם מפלס שכבת האיטום ואנו נתייחס לגובה זה כנקודת גובה אפס. (חלק מס' 1 בתרשים). פתח יציאת צינור הניקוז (אנכי או אופקי) מחובר לצנרת המים בשיטה סטנדרטית של שקע תקע לראש צינור המים השקוע בבטון (בצורה אופקית או אנכית) ומתחבר באביזר צורת T לצמ"ג הראשי (צינור מי גשם).

יש לוודא שבנקודת החיבור בין צינור הנקז לצינור המים תמצא תמצא טבעת גומי מתאימה לאיטום מושלם של החיבור. בנוסף, חלק מדגמי הנקזים מתחברים לצנרת (ללא ראש שקוע) בשיטת חיבור מהירה ואטומה תוך כדי חדירה לצנרת וזאת בזכות טבעות גומי בולטות וגמישות היצוקות על מוצא הנקז היוצרות את האיטום בין השניים (אסור להלחים את מוצא הנקז מ P.P לצנרת מסוג H.D.P.E ), ניתן לחבר את הנקז לצנרת המים עוד בטרם יצקו את שכבת הבטון או הבט-קל , וזאת תוך הגנה על צווארון ה"דלביט" באמצעות מכסה זמני תואם לפתח הנקז המצורף לכל נקז ע"י היצרן וכן בקיפול וקשירה כלפי מעלה של צווארון ה"דלביט" (דוגמת אוזן המן) שלא יתלכלך ויינזק עקב יציקת הבטון . לאחר מיקומו הסופי של הנקז ובגובה הדרוש אנו מגיעים לשלב האיטום הסופי.
במידה ומשתמשים באיטום ע"י יריעות ביטומניות (המומלצות ביותר) יש להניח את יריעת האיטום במקום המפגש עם הנקז על חלקו העליון של צווארון ה"דלביט" כך שתיווצר מינימום חפיפה של כ-10 ס"מ בין השתיים, ואז בעזרת להבת המבער יש להלחים את יריעת האיטום הביטומני לצווארון ה"דלביט" (העשוי אף הוא מיריעה ביטומנית) דבר היוצר חיבור הומוגני מושלם ואטום בין הנקז לכלל שכבת האיטום בגג או המרפסת (חלק מס' 2 בתרשים).

במידה והאיטום נעשה ע"י חומרים בשיטת המריחה (ולא יריעות) כגון חומרים ביטומניים משחתיים מסוג "פלקס-פז" תוצרת פזקר או "ביטום פלקס" תוצרת ביטום, או חומרים על בסיס פולימר אקרילי כגון פוליגג, גגו פלסט , אקרילפז, לייגו, (חומרים אקרילים אסורים לשימוש מתחת לריצוף) או חומרים על בסיס צמנט הידראולי אטום וגמיש מסוג סיקא-טופ 107, PCI ,טורוסיל, כרמית 501 וכו', אז יש למרוח את חומר האיטום גם מתחת לשולי צווארון ה"דלביט" וגם מעליו כך שיווצר מצב שה"דלביט" ימצא במצב "סנדוויץ" בין 2 שכבות החומר שנמרח, דבר המעניק מקדם גמישות גבוה בנקודת החיבור בין השניים.
מומלץ להוסיף בנקודת תפר החיבור בין חומר האיטום הנמרח על ה"דלביט" או מתחת , גם פיסת רשת אינטר- גלס כחפיפה לחיזוק מרבי. בגג עליון ללא ריצוף אנו מקבעים בפתח הניקוז ברדס מסורג (בולט או שטוח) מפוליפרופילן עמיד בקרינת U.V החוסם מעבר פסולת ועלים לתוך פתח הניקוז דבר העלול לגרום לסתימות בצנרת.

2. איטום בשיטת הפלנג' במקרים בהם שיטת האיטום נעשית ע"י יריעות איטום מ- P.V.C (דוגמת שיטת האיטום של העוגן פלסט או קיבוץ ארז) או ע"י יריעות גומי מסוג E.P.D.M ניתן להשתמש בנקזי "דלמר" הנקראים נקזי פלנג'. לפלנג' צורת צלחת שטוחה עשויה מפוליפרופילן (במקום הצווארון הביטומני, "דלביט"), ובתוספת של טבעות הידוק וחיבור מנירוסטה (ע"י לחץ או בריגה) ניתן לחבר לפלנג' צווארון (דמוי "דלביט") עשוי מ P.V.C ו- E.P.D.M או KERDI (למריחות צמנטיות) ואשר לצווארון זה יודבקו בדבק המתאים יריעות או משחות האיטום המתאימות .

2. שיטת הניקוז הכפול (בשטח מרוצף)
כפי שכבר ידוע לרוב אין דבר היכול למנוע לאורך זמן חדירת מים מתחת לריצוף בחדרי אמבט , גגות ומרפסות. מי הגשם חודרים מבין המישקים (המרווחים) וכל מי שטוען או חושב שהמישקים אטומים היטב והמים לא יחדרו , פשוט טועה, ולכן רוב השיטות והפתרונות לאיטום מרצפות ומישקים הם במקרה הטוב פתרון זמני קצר שאיננו עומד במבחן המציאות לאורך זמן . חדירות המים מתחת לריצוף שאינם מנוקזות נכון ובהקדם גורמות נזק מצטבר רב גם לשכבות האיטום התחתונות (שביסודם אינם מיועדים לעמידה קבועה וממושכת תחת מאגרי מים עומדים) וכן למרצפות עצמם , להופעת כתמים כהים והתפתחות של עובש ופיטריות במישקים , הגורמים גם לריחות רעים. על מנת לפתור בעיה זו יש לדאוג קודם כל לשיפועים נכונים בשכבת הבט-קל והאיטום כשהשיפוע הוא לכיוון פתח הניקוז.

בפתח הנקז ממוקם אלמנט הנקרא מאריך עליון לריצוף, בעל צורת צינור עגול בקוטר צר מעט מקוטר פתח הקולטן, דבר המותיר מרווח היקפי בין השניים.
מרווח זה מאפשר למים המצטברים מתחת לריצוף להתנקז ולחלחל לאורך השיפוע עד לנקודה הנמוכה ביותר, שהיא פתח הנקז ומשם לתוך צנרת המרזב.
במידה ואיננו מוגבלים בין גובה הריצוף לגובה האיטום מומלץ להשתמש באביזר הנקרא "תושב למאריך עליון לריצוף+ משפר ניקוז תחתון". אביזר זה בצורת טבעת עגולה בקוטר פתח הניקוז עם פתחים בצידה בהיקף של 360 מעלות למעבר מים מהחול הרטוב מתחת לריצוף אל צנרת המרזב , משמשת כחוצץ בין הנקז למאריך לריצוף + רשת הנירוסטה העליונה המשתלבת בריצוף. על מנת למנוע סחף חול דרך הפתחים במשפר הניקוז התחתון יש להניח פיסת יריעה גאוטכנית- גאוטקס, מסביב לטבעת בקוטר של כ- 40/50 ס"מ או 1 מ"ר דבר היוצר מסנן לעצירת החול ובנוסף מונע שקיעת מרצפות כתוצאה מבריחת חול. כנ"ל גם במידה ואין מספיק גובה בין שכבת האיטום לריצוף לצורך שילוב התושב משפר ניקוז, יש להגן על המרווח דרכו מחלחלים המים מפני סחף גרגרי חול ,או סתימת המרווח בזמן פעולת הריצוף ע"י מלט או טיט, ע"י הנחת יריעת ההגנה הגאוטכנית העשויה מסיבי פוליפרופילן בצפיפות גבוהה הנקראת "גאוטקס" ומיוצרת ע"י חברת דופונט ומוכרת גם בשם טייפר גאוטקסטי.

תכונותיה המיוחדות של היריעה (גאוטקס) מאפשרת מעבר מים אך מונעת סחף חול וכו', אפקטיבי ביותר, פשוט ונוח לשימוש וללא בלאי בשימוש אין סופי . בנוסף חתך הפרופיל של יריעה זו הוא נמוך ביותר ומתאים לשימוש במיוחד כשאנו מוגבלים ביותר בגובה שבין שכבת האיטום לגובה פני הריצוף. יריעת הגאוטקס מחליפה בעצם את שיטת הבד הגיאוטכני (הנוטה להיסתם ולהירקב במהירות) או פיזור גרגרי חצץ סביב המאריך לריצוף ומעל המרווח של הניקוז התחתון.
השימוש ביריעת הגאוטקס מומלץ מאוד גם כהגנה על שכבות האיטום בתוך אדניות צמחיה בנויות סביב מרפסות או גגות בהם ממוקם נקז תחתי. עקב מבנהו המיוחד, החזק והגמיש, הוא מונע חדירת שורשי הצמחייה לשכבת האיטום , דבר הגורם לחדירת מים לתוך המבנה.

חלקו העליון של המאריך לריצוף מסתיים במסגרת עליונה מרובעת במספר גדלים כשבתוך מסגרת זו ממקומת סבחה (רשת) מנירוסטה בעובי 1.6-5 מ"מ דרכה נכנסים המים בגובה פני הריצוף. רשת זו יוצרת גימור עליון יפה , עמידה לשנים ארוכות ומונעת חדירת לכלוך ועלים לפתח הניקוז העליון. (ניתן לקבל גם רשתות עם ברגי נעילה למסגרת המאריך כשהנ"ל מותקנים במקומות ציבוריים ). את המאריך ניתן לקצר או להגביה על פי הגובה שבין פתח הנקז ובין גובה הריצוף. שיטת הניקוז הכפול מתאימה גם לנקזים מסוג "דלביט" וגם לנקזים מסוג "פלנג".

תעלות הניקוז החרושתיות

תעלות הניקוז החרושתיות המיוצרות ע"י חב' NICOLL מפוליפרופילן מסיבי בהזרקה, נחשבות כיום לתעלות מתקדמות ביותר עם שורה ארוכה של יתרונות לעומת תעלות מהדור הקודם ולפיכך ראוי לכנותם "תעלות הדור החדש".
להלן מספר תכונות מובילות הראויות לציון והדגשה:

 1. תעלות עם מבנה גושני מסיבי וחזק+ תושבת שן מגולוונת וברגי נעילה לרשת כסטנדרט.
 2. משקל קל יחסית לתעלות מבטון פולימרי.
 3. אטומות לחלוטין מפני דליפות גם כתוצאה מתזוזות ושקיעת קרקע בהשוואה לתעלות הנבנות מבטון רגיל ע"י קבלן , אי לכך נמנעת אפשרות של ספיגת חומרים מסוכנים למי התהום ,על כן תעלות NICOLL מומלצות ביותר לתחנות דלק , מפעלי תעשייה כימית ומוסכים.
 4. שטח פנים התעלה חלק מאוד ומאפשר זרימת מים חלקה ומהירה גם בשיפוע מינימלי של 0.001% (פרומיל) (1 מ"מ לכל מטר).
 5. קל ונוח לניקוי ותחזוקה.
 6. עמידות גבוהה לדלקים וכימיקלים (תחנות דלק /מפעלי תעשייה ומוסכים).
 7. חיבורי יחידות התעלה אחד לשני נעשים בקלות בשיטת "לגו" (שקע תקע/זכר נקבה)
 8. ידידותיות למשתמש ולסביבה.
 9. עמידות במעמסים מ-1.5 טון ועד ל-40 טון.
 10. מבחר גדול של תעלות המתאים למגוון רחב ביותר של שימושים (פרטי/תעשייתי/וציבורי).
 11. מגוון רחב של רשתות מ- P.V.C וממתכות שונות
 12. תעלות מסדרת "קסקד" עם שיפוע מדורג פנימי (4 מפלסים).
 13. מבחר אפשרויות של אביזרי קצה ומוצא כולל מאסף שפכים.
 14. עמידות בתקנים מחמירים בינלאומיים ואירופיים.

כיצד נבחר את סוג התעלה?
לצורך בחירת תעלת הניקוז עומדים בפני המתכנן מספר פרמטרים:

 1. יעוד ומטרת השימוש (פרטי/תעשייתי/ציבורי)
 2. דרגת מעמס (סוג התעלה וסוג הרשת בכפוף להתקנה עפ"י פרט ביטון)
 3. כושר קליטה וניקוז המים (בהתייחסות למידת רוחב ועומק התעלה)
 4. מגבלות חיצוניות וסביבתיות

נפתח בסעיף מס 2 (דרגת מעמס)
דרגות המעמס נקבעו על פי תקנים בינלאומיים ואירופאים והמבחן הקובע נעשה ע"י יחידת כוח הנמדדת על פי kN (ק"ג ניוטון) נקודתי.
בטבלת המעמס קיימות 6 קטגוריות (class) והן מתאימות באירופה לתקן 124 EN ,אולם משנת 1994 תקן זה הוחלף לתקן 1433 EN הקיים היום.
לצורך המחשה מוצגת לכם טבלה המראה את סימן המעמס מול השימוש:

Group 1: A-15 –(15 KN= 1.5 TON)*
אזורים להולכי רגל,אופניים, אופנועים ורכב קל במהירות
שאינה עולה על 30 קמ"ש
Group 2 : B-125 – (125 KN=12.5 TON)
באזורים לרכב קל/בינוני בעיקר בשטח בנוי וחניה
Group 3 :C-250 – (250 KN=25 TON)

למשאיות קלות ובינוניות בכבישים עירוניים ובשטחים

של תעשיה,מסחר וחניה

Group 4: D-400 – (400 KN=40 TON)**
למשאיות כבדות בדרכים בינעירוניות,רחובות עירוניים
וכל סוגי שטחי חנייה ותחנות דלק.
Group 5: E-600 – (600 KN=60 TON)
למשאיות ומלגזות כבדות באיזורי נמל וכו'.
Group 6: F-900 – (900 KN=90 TON)
לשדות תעופה, חניונים ומוסכים צבאיים לטנקים וכו'.

*תעלה זו מיועדת לאזורים פרטיים בבתים,חצרות,חניות פרטיות,בתנאי שהמעמס לגלגל הוא מקסימום 1.5 טון נקודתי במהירות מכסימלית של 30 קמ"ש.
** אין להתקין תעלה זו בדרכים בינעורוניות מהירות לרוחב הכביש אלא לאורכו ובצידיו.

Classification and places of installation

כפי שניתן לראות ולהבין מבין 6 הקבוצות הקיימות , 4 הקבוצות הראשונות הם השימושיות ביותר ולפיכך התמקדה חב' NICOLL ב-4 קבוצות אלו במגוון הייצור של התעלות אותן היא משווקת .

תעלות הניקוז של NICOLL מתחלקות ל3 קבוצות ראשיות : "קנדריין " HD (heavy duty) MD (medium duty) ן- "קונקטו" L/M (duty light/medium)

 1. קבוצה ראשונה– סדרה קנדריין HD – KENA DRAIN קבוצה זו כוללת תעלות מיוחדות מ- P.P מסיבי (ש"ע לבטון פולימרי) והיא מוצעת ב-3 רוחבים ראשיים:
  א. רוחב 100 (98 מ"מ נטו פנימי) ובאורך 1 מ'
  ב. רוחב 150 (165 מ"מ נטו פנימי) ובאורך 1 מ'
  ג. רוחב 200 (202 מ"מ נטו פנימי) ובאורך 1 מ'
  תעלות אלו מגיעות עם תושבת שן מגולוונת לרשת +ברגי נעילה לרשת סטנדרט. עומק התעלות משתנה בהתאם לסדרה כשהמינימום הוא 80 מ"מ והמקסימום 250 מ"מ.
 2. קבוצה שנייה– סדרת קנדרין MD – KENA DRAIN קבוצה זו כוללת תעלות המקבילות לסדרת HD אולם ללא תושבת שן מגולוונת לרשת (אולם עם ברגי נעילה)
  משיקולי כדאיות כספית ללקוח הוחלט לייבא תעלה זו רק ברוחב 150 מ"מ (נטו פנימי) בה קיים הפרש כספי סביר לטובת הלקוח , אולם בהזמנות מיוחדות ניתן לייבא עפ"י בקשת הלקוח גם במידות נוספות.
 3. קבוצה שלישית-סדרת קונקטו L/M/D (light/medium duty) CONNECTO קבוצה זו כוללת תעלות המיוצרות מפוליפרופילן (גוף קל) למעמסים מ- A-15 ועד C-250 ( מ-1.5 טון ועד 25 טון , מותנה בהתקנה עפ"י פרט הביטון כפי שמופיע בדף הטכני לתעלה).
  תעלות "קונקטו" מיוצרות ב-2 רוחבים:
  סדרה 130– רוחב 136 מ"מ ברוטו (100 מ"מ נטו פנימי) ובאורך של 0.5 מ' ו- 1 מ'. סדרה 200– רוחב 208 מ"מ ברוטו (160 מ"מ נטו פנימי) ובאורך של 1 מ'.
  עומק התעלות מסדרת "קונקטו" מתחיל מ- 60 מ"מ ועד 143 מ"מ ניתן לשלב תעלות "קונקטו" עם מבחר רשתות ממתכת ו – P.V.C בהתאם לדרישות ועיצוב האדריכל/מתכנן.
  תעלות אלו מתאימות למגוון רחב של שימושים ביתיים ותעשייה קלה כגון חצרות וסביב לבתים, בגגות ומרפסות מרוצפות , מלתחות ומקלחות, חניות לרכב פרטי, מסביב לבריכות שחייה, מגרשי ספורט, מטבחים ומטבחי תעשייה קלה.
  תעלות קונקטו אינם מגיעות כשיגרה עם מנעולים לרשתות השונות אולם ניתן לרכוש ברגי נעילה בעת הצורך.
  בעיקרון כל התעלות כולל סדרת "קונקטו" מתחברות ברצף אחד לשני בשיטת חיבור "לגו" (שקע-תקע) ובנקודות החיבור והמפגש מומלץ לאטום במסטיק פוליאוריטני חד קומפוננטי (כדוגמת סיקא פלקס , CF 11) או לחילופין בסיליקון וזאת על מנת לקבל איטום מקסימאלי בין יחידה ליחידה.

בהצלחה!

איתור נזילות ותיקון צנרת מים ללא הרס
איתור נזילות ובעיות רטיבות
איתור נזילות תת קרקעיות
איתור נזילות בבריכות שחיה
צילום קווי ביוב - צילום צנרת ביוב
ייבוש תת רצפתי ושיקום נזקי מים
בדק בית וביקורת מבנים

מאמרים נוספים

פיקוח עבודה עליון

פיקוח עבודה, תהליך הביצוע פיקוח עבודה הנדסי מאפשר למזמין השירות להיות רגוע כי איכות העבודה, טיב החומרים ומפרטי העבודה אכן יושלמו בהתאם לתכניות ולמפרטים שנקבעו

איתור ריחות רעים באמצעות בדיקת עשן

ריחות רעים כמו ריח של ביוב בבית או במשרד, פוגעים באיכות החיים ובמקרים מסויימים עלולים להוות סיכון בריאותי. חברת אינפרטק מתמחה באיתור ריחות רעים באמצעות

ייעוץ משפטי וכתב כמויות

המחלקה המשפטית המחלקה המשפטית נותנת מענה ללקוחות ולבתי משפט בכמה רבדים: חוות דעת טרום הליך משפטי, חוות דעת במסגרת הליך משפטי תלוי ועומד וחוות דעת

חוששים מנזילה?

צוות המומחים שלנו נותן שירות בכל חלקי הארץ!

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי: