למידע ופרטים נוספים התקשרו

ייבוש רטיבות

שלישי, 01 דצמבר 2020 13:42

ייבוש רטיבות

במידה ונתקלתם בסימני רטיבות בבית המשמעות היא כי יתכן ויש לכם נזילה סמויה. במקרה זה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להזמין איש מקצוע מומחה על מנת שזה יאתר את הנזילה ויפעל לתיקונה. עליכם לדעת כי לאחר התיקון יתכן כי תיוותר רטיבות מתחת לרצפת הבית. במידה ולא תפעלו באמצעות איש המקצוע לייבש רטיבות זו, היא תייצר לחות אשר עלולה לגרום נזקים למבנה שיתבטאו בכתמי עובש, אריחים פגומים, ריח לא נעים ועוד. במקרה זה בעל המקצוע שיפעל לייבש את הרטיבות, יחל בייבוש תת רצפתי כדי לעצור את התפתחות הנזקים העתידיים.

היתרון בייבוש תת רצפתי

היתרון הראשון והמשתלם ביותר הוא ששימוש בשיטת ייבוש זו תחסוך לכם שבירת ריצוף על כל ההוצאות והנזקים הנלווים. בנוסף, ייבוש בשיטה זו יפתור את הבעיה מהשורש וייתן מענה מושלם.

איך מתבצעת פעולת הייבוש התת רצפתי?

בשלב הראשון, בעל המקצוע ישלח דגימה מהרטיבות למעבדה על מנת ששם ייבדק אחוז הלחות הקיים. בשלב השני, על בעל המקצוע יהיה לבנות תכנית המותאמת לצרכים ולבעיה הקיימת. בשלב השלישי, יחל תהליך שיקום וייבוש הרצפות ובשלב הרביעי, בחינת התוצאה הסופית.

  1. בדיקת אחוז הלחות – בדיקה זו תתבצע לרוב באמצעות מכשור מיוחד ותסייע להבין מהי רמת הלחות הקיימת בקרקעית האזור רטוב. כדי לבצע את הבדיקה יהיה על בעל המקצוע לקדוח באזור סמוי מן העין, להוציא תערובת חולית הקיימת מתחת לריצוף ולשלוח למעבדה זאת כדי לבדוק מהו אחוז הלחות הקיים. בהתאם לאחוז הלחות יהיה על בעל המקצוע לבנות תכנית שיקום.
  2. בניית תכנית מותאמת אישית – מכונות הייבוש מותאמות לפי סוג המבנה, מגורים או משרדים וכו'. במידה ומדובר במבנה מגורים, קיימות מכונות ייבוש שקטות שלא פוגעות בשגרת החיים. בעל המקצוע יבנה תכנית שיקום הכוללת מיפוי של אזורי הרטיבות, אלו מכשירים ישמשו לייבוש ועוד.
  3. עבודת השיקום – בשלב זה בעל המקצוע יחבר את מכשירי הייבוש אל הקרקע במיקום נסתר.
  4. בחינת התוצאה הסופית – כפי שבוצע בשלב בדיקת אחוזי הלחות, גם בשלב זה תילקח דגימה מהקרקע למעבדה הבודקת את אחוזי הלחות על מנת לוודא כי אחוזי הלחות עומדים בתקן הישראלי הקיים.

שימו לב כי חשוב לבצע ייבוש בהקדם מהסיבות הבאות:

  • נזקים קונסטרוקטיביים- נזילות לא מטופלות עלולות לגרום לחלודה אשר משפיעה על חוזק המבנה. שימו לב כי תיקון כללי של המבנה מהיסודות הוא דבר כמעט ולא ישים, כך שעלול להיגרם נזק בלתי הפיך.
  • נזקי בריאות – רטיבות לא מטופלת עלולה לגרום לאלרגיה ורגישויות שונות. מבנה עם בעיית רטיבות יהווה קרקע פורייה להתפתחות עובש ופטריות אשר עלולים לגרום לאלרגיות ואף לסרטן. על כן, כמובן שיש לסלקה במהירות האפשרית.
  • פגיעה בתשתיות – שילובם של מים וחשמל עלול ליצור נזקים בלתי הפיכים. רטיבות מצטברת עלולה לפגוע במערכת החשמל, התקשורת והמים ולגרום לבעיות שעלולות להיות מסכנות חיים.
  • פגיעה באסתטיקה – הרטיבות עלולה לגרום לנזק מצטבר למראה הקירות והמרצפות. הקירות מתמלאות בטחב ובקילופים, המרצפות עלולות להתנפח ולהתעוות ועוד.

בנוסף לכל אלו, עליכם לקחת בחשבון כי מבנה שבו צצות בעיות אלו מאבד מערכו וככל שתתעכבו ערך המבנה ירד יותר ויותר.

לסיכום, רטיבות היא בעיה לא נעימה אולם ניתן לטפל בה באמצעות איתור הבעיה וייבוש הרטיבות. כיום, ישנם אמצעים המטפלים בבעיה באופן שלא דורש את הרס המבנה באמצעות בעלי מקצוע מיומנים ומכשור מתאים. מומלץ לבצע את הרטיבות במהירות האפשרית על מנת למנוע את הנזקים.

קרא 526 פעמים