למידע ופרטים נוספים התקשרו

ייבוש קירות

חמישי, 26 נובמבר 2020 08:16

ייבוש קירות

רטיבות היא צרה צרורה בכל בית, במידה והיא לא תטופל באופן מידי נזקיה יגרמו לכם עגמת נפש רבה בטווח הארוך. הרטיבות נגרמת לרוב מנזילות בצנרת או מבעיות איטום המבנה אשר יגרמו למי גשמים לחדור פנימה ולהצטבר על הקירות והתקרה. החל מהרגע בו אתם חושדים בקיומה של רטיבות הזמינו בעל מקצוע שיבדוק, יאתר אותה ויטפל בה במהירות האפשרית. התיקונים יתבצעו בהתאם לרמת הרטיבות ולמקור ממנו היא נגרמה כאשר כחלק מההליך יש לייבש את הרטיבות הקיימת.

הסכנות בהזנחת טיפול הרטיבות

במידה ותבחרו להתעלם מבעית הרטיבות הדבר עלול להוות סכנה בלתי הפיכה לתשתיות המבנה שלכם. בנוסף דעו כי הדבר גם עלול להזיק לדירת השכנים שמתחתיכם. הנזק לרוב יתבטא בכתמים גדולים ומכוערים של רטיבות, גרימת קצרים חשמליים, נזקים לרהיטים ועובש אשר עלול להזיק לבריאותכם. בנוסף, במידה והמבנה מרוצף בפרקט או בשטיח המשתרע מקיר לקיר, דעו כי הרטיבות עלולה לגרום להם נזק משמעותי ובלתי הפיך. לפיכך, חשוב לטפל ברטיבות המתגלה בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזקים כספיים ובריאותיים כאחד.

שיקום נזקי המים

לאחר שתזמינו איש מקצוע לטפל בבעיות הרטיבות הוא יבצע את הצעדים הבאים:

- איתור הברז הראשי וסגירתו

לפני תחילת העבודה חובה לאתר את הברז הראשי של המים ולסגור אותם, מאחר והזרם חייב להפסיק לפני שניתן יהיה להתחיל בתהליך הייבוש.

- תהליך זיהוי

על מנת לקבוע איך יתבצע הליך השיקום אותו יבצעו אנשי המקצוע, יש לזהות קודם את סוג המים שהציפו את המבנה באמצעות מעבדה.

- שאיבת המים ושאיבת ההצפות

בשלב זה, רוב המים ייעלמו מהמבנה. בעת ביצוע שאיבת מים, יופחת זמן הייבוש וימנע עובש בבית. שימו לב, כי למרות שלאחר השאיבה, הקירות יכולים להיראות יבשים הם עדיין יהיו רטובים למגע. המים נשמרים בפנים המבנה ועלולים לגרום להתנפחות, עיוותים, שברים, קילופים, עובש ועוד.

- ייבוש הנזילות

על מנת לזרז את תהליך הייבוש אנשי המקצוע יכולים להשתמש בחומרים המזרזים באופן כימי את התהליך. דאגו לוודא לפני כן כי החומרים בטוחים ואין סכנה למבנה או לכם. באמצעות חומרים אלו יהיה אפשר לייבש את האזור בצורה יסודית עד למצב שבו יהיה אפשר להתחיל לשקם. בנוסף, ישנם אמצעים המכונים יבשנים, אלו הם אידויי מים ותנורי חימום המיועדים לייבוש נזילות. היבשנים, מאפשרים לזרז באופן משמעותי את הייבוש של הקירות הרטובים והרצפות. קיימים סוגים שונים, ויש להתאים אותם לפי התקלה ואופי הפתרון.

- ניקוי וחיטוי

לעיתים, לאחר נזק של המים, יתכן ותצטרכו טיפולים נוספים הקשורים לריח ולהסרת הריחות שנותרו בעקבות הרטיבות. בנוסף, יש להעביר ניקוי מקצועי מהרטיבות והעבודה שבוצעה את הקירות, הרצפות, משטחים וכו'.

- שחזור

לרוב, שחזור יהיה השלב האחרון בכל תהליך שיקום הבית. המטרה היא להחזיר את המבנה למצב של לפני הנזק. השחזור יכול לכלול תיקונים קלים, ביניהם: החלפת קיר גבס ותיקון ריצוף. או, תיקונים גדולים יותר כמו שחזור של אזורים נרחבים ברחבי המבנה.

זמן ייבוש הדירה

השאלה הראשונה שמן הסתם תשאלו תהיה כמה זמן ייקח כל התהליך. לשאלה זו אין תשובה מוחלטת והיא מורכבת משילובם של כמה פרמטרים, ביניהם:

  • מיקום הרטיבות.
  • זמן ההצפה – מסיבה זו כדאי לטפל ברטיבות ברגע הגילוי.
  • סוג החומרים במבנה – כאמור, צנרת ישנה מברזל דורשת טיפול גבוה יותר.
  • מזג האוויר – בחורף העבודה יהיו יקרות יותר.

לאחר שקלול כלל הנתונים, הערכת הייבוש עצמה יכולה להסתכם בין שלושה לחמישה ימים.

קרא 512 פעמים עודכן לאחרונה ב חמישי, 26 נובמבר 2020 08:20