למידע ופרטים נוספים התקשרו

ייבוש חול רטוב

חמישי, 26 נובמבר 2020 08:03

ייבוש חול רטוב

האם לאחרונה אתם רואים כתמי עובש סמוך לפנלים בביתכם? או שאולי פתאום חשבון המים שלכם גדול במיוחד? קיימות אינדיקציות רבות לכך שמצע החול מתחת לרצפות שלכם צבר מים. במקרה וזהו המצב בביתכם חשוב מאוד שתעזרו באיש מקצוע המתמחה בייבוש תת רצפתי וטפלו בבעיה בהקדם. מדוע מדובר בבעיה כל כך קריטית וכיצד בעל מקצוע מתאים יוכל לסייע לי? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

מצע חול רטוב מתחת לבית – כדור שלג של בעיות

רשימת הנזקים שעלולים להיגרם לכם בשל חול רטוב מתחת למרצפות שלכם היא ארוכה ביותר. ככל שתחכו יותר זמן יגדל היקף הנזק וכמות הנזקים שתיאלצו להתמודד איתם. מסיבה זאת בכל מקרה של חשד חשוב מאוד לא להמתין ולהזמין איש מקצוע שידע לאתר את הבעיה ולהציע פתרון מתאים. בין הנזקים שעלולים להיגרם לכם אם תחכו יותר מידי ניתן למנות:

  • פגיעה בתכולת הנכס – המים שבמצע החול עלולים להתפשט ולגרום לנזק בלתי הפיך לתכולת הדירה שלכם. פגיעה בארונות מטבח משקופים ואף רהיטים יאלצו אותכם להוציא כסף רב על תיקון או החלפה של הפריטים שנפגעו.
  • פגיעה בקונסטרוקציה של הנכס – כאמור המים שבמצע החול נוטים להתפשט. מים שמגיעים לקירות הנכס גורמים להתפתחות חלודה בקורות המבנה. קורוזיה והתפוררות של קורות המבנה יגרמו לפגיעה אנושה בחוזק של המבנה. בנוסף, כיסי מים בחול עשויים לגרום לתזוזת קרקע. תזוזת קרקע מתחת למבנה או בסמיכות אליו תגרום לסדקים, תזוזת מרצפות ונזק מסוכן ובלתי הפיך למבנה.
  • פגיעה בריאותית – אחת ההשפעות של חול רטוב מתחת לריצוף היא עלייה ברמת הלחות במבנה. סביבה לחה היא בית גידול אופטימלי לעובש אשר עשוי לגרום למגוון רחב של בעיות בריאותיות כגון אלרגיות, קשיי נשימה וכאבי ראש. מעבר לפגיעה ברורה באיכות החיים הנזקים הבריאותיים שעובש מעורר יכולים להוביל אף למוות ומכאן שמניעת עובש היא קריטית.
  • פגיעה אסתטית – קירות מתקלפים עם כתמי טחב ועובש אינם מראה מזמין במיוחד. גם אם תחליטו לטפל במראה המוזנח שנוצר בעצמכם, תנקו, תשייפו ותעברו על הקירות עם שכבות טריות של צבע הבעיה לא תיפטר שכן כל עוד לא תטפלו במקור הבעיה הקילופים והכתמים על הקירות צפויים לשוב ולעטר את קירות ביתכם.

כיצד מתבצע ייבוש חול רטוב

כאשר יש חשש לחול רטוב מתחת למרצפות ביתכם הדבר הראשון שיש לעשות הוא לערוך בדיקה מקיפה. ישנן שתי שיטות עיקריות בהן מומחים משתמשים בכדי לבצע הערכת מצב, השיטה הראשונה מתבססת על מדידת הלחות באוויר והשוואת התוצאות למדדים המקובלים בהתאם להנחיות משרד התקנים הישראלי. השיטה השנייה מתבססת על קידוח אסטרטגי ברצפות, הוצאת דגימות חול ושליחתן למעבדה לניתוח. שיטה זאת לכאורה נראית יותר פולשנית אך למעשה הקידוח נעשה בצורה שלא גורמת נזק ממשי למרצפות. לאחר שנקבע שאכן יש צורך בייבוש החול הרטוב מתחת לרצפה קיימות היום שיטות אשר מאפשרות טיפול יעיל אשר לא יצריך מכם לפנות את ביתכם ולהחליף את המרצפות. כדי לייבש חול רטוב למעשה ניתן לשאוב את המים הכלואים בעזרת משאבות או לחלופין להזרים אוויר חם בכדי לייבש את כל הלחות הכלואה בתוך החול.


הנזקים האדירים שעלולים להיגרם מחול רטוב מתחת למרצפות ביתכם מצדיקים פעולה מידית ומהירה. גם אם יש לכם חששות כלכליים דעו שטיפול בבעיית החול הרטוב בהקדם תחסוך לכם כסף רב בהמשך הדרך ולכן לא כדי לחכות. באשר לחששות לוגיסטיים, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בכדי לייבש חול רטוב מתחת למבנה יבטיח כי התהליך עצמו יהיה נוח ומהיר לכן אם אתם חושדים כי יש לכם חול רטוב מתחת לבית פנו עוד היום למומחה בתחום ותחסכו לעצמכם אתגרים וקשיים רבים בהמשך הדרך.

קרא 495 פעמים