חוששים מנזילה?

צוות המומחים שלנו נותן שירות בכל חלקי הארץ!

בעיות רטיבות בבית

רטיבות בבית יכולה להתבטא במגוון רחב של דרכים. לעיתים תכנסו לחלל המגורים שלכם ותראו שלולית גדולה, כתמים מוזרים על הקירות, טיפות מים שיוצאות מהתקרה ולפעמים אפילו לא תבחינו בשום התרחשות מיוחדת. מכיוון שהרמזים לבעיות רטיבות הם כה רבים ומגוונים ומכיוון שהנזקים שעשויים להתעורר בשל רטיבות בבית הם גדולים ולעיתים אף מסכני חיים חשוב שתכירו את הגורמים לבעיות רטיבות, את הנזקים הפוטנציאלים ואת הדרכים השונות לטיפול ואיתור בעיות שכאלו בביתכם.

גורמים אפשריים לבעיות רטיבות בבית

ניתן לחלק את הגורמים לבעיות רטיבות לשני מקורות עיקריים:

  • דליפות שמקורן במי גשמים – אם מערכת המרזבים שלכם לא הותקנה בצורה נכונה או שהיא נסתמה או ניזוקה לאורך השנים מי גשם עלולים להציף את הגג שלכם ובסופו של דבר לדלוף לחלל המגורים ולחללי המבנה השונים. בנוסף אם האיטום בגג שלכם או האיטום סביב הפתחים והחלונות ניזוק או נעשה בצורה לא נכונה אתם עלולים לסבול מדליפות של מי גשם. אם יש לכם חשד כי המרזבים או האיטום בנכס שלכם לא תקינים מומלץ להזמין איש מקצוע ולתקנם לפני תחילת עונת הגשמים הבאה.
  • דליפות שמקורן בצנרת תקולה – זיהוי דליפות שמקורן בצנרת תקולה הוא מאתגר שכן בדרך כלל דליפות שכאלה הן נסתרות מן העין והאיתור והטיפול בהן הוא מורכב. אינדיקציה אפשרית לדליפה שכזאת היא עלייה חדה בחשבון המים שלכם לכן שימו לב לכל שינוי פתאומי בגובה התעריף שעליכם לשלם. אינדיקציה נוספת היא הופעה של כתמי עובש וטחב. עובש וטחב צומחים במקומות רווי לחות, לכן הופעה פתאומית של שלהם מעידה על עלייה ברמת הלחות באוויר, עלייה שהמקור שלה עשוי להיות דליפה בצנרת הביתית.

מדוע חשוב לטפל בבעיות רטיבות באופן מידי

אם תחכו יותר מידי זמן ולא תטפלו מיידית בבעיות רטיבות בביתכם אתם עלולים להיתקל בסוגים נוספים של נזק. בין אם מקור הדליפה הוא מי גשם או צנרת תקולה המים עלולים להתפשט ולגרום נזק בלתי הפיך לתכולת הדירה שלכם. המים גם עלולים להזיק למבנה עצמו, לעודד התפתחות חלודה בקורות התמיכה של המבנה, לגרום לסדקים במבנה ולהפוך את השימוש בו לסכנה של ממש. הלחות הגבוהה שתיווצר בעקבות הדליפה תעודד התפתחות של עובש ברחבי הבית. עובש ידוע כמפיץ רעלנים המעורר אלרגיות כאבי ראש ובעיות נשימה. לבסוף מבחינה כלכלית, ככל שתחכו כמות ההוצאות תלך ותגדל שכן הנזקים רק יוסיפו להצטבר והטיפול בהם יהיה מורכב, מסובך יותר ואפילו לא אפשרי במקרים מסוימים כך שהנזק שנגרם לנכס שלכם יהיה בלתי הפיך.

איתור וטיפול בבעיות רטיבות בבית

כאשר יש חשש בעיות רטיבות בביתכם הדבר הראשון שיש לעשות הוא לערוך בדיקה מקיפה. כיום יש מגוון רחב של אמצעים טכנולוגיים לאיתור נזילות, מצלמות תרמיות, גלאים אלקטרומגנטים, מדידת לחות באוויר, קידוח אסטרטגי ולקיחת דגימות ועוד. לאחר שנקבע שאכן יש בעיית רטיבות קיימות היום שיטות אשר מאפשרות טיפול יעיל אשר לא יצריך מכם לפנות את ביתכם ויאפשר לכן לחזור לשגרה בזמן קצר יחסית. כאשר מדובר במים כלואים בקירות הבית או מתחת לרצפה למעשה ניתן לשאוב את המים בעזרת משאבות או לחלופין להזרים אוויר חם בכדי לייבש את כל הלחות הכלואה. לאחר שהרטיבות הקיימת טופלה יש לאתר את מקור הבעיה ולתקנה על מנת למנוע בעיות רטיבות עתידיות. אם מדובר בצנרת לרוב מדובר בהחלפה או איטום של הצינור התקול. במקרה של דליפות מי גשמים מאתרים את המרזב הבעייתי או החלק בגג או בחלון שסובל מאיטום בעייתי.

הנזקים האדירים שעלולים להיגרם מבעיות רטיבות מצדיקים פעולה מידית ומהירה. שימוש בטכנולוגיות מתקדמות יבטיח כי התהליך עצמו יהיה נוח ומהיר. לכן, אם אתם חושדים כי יש לכם בעיות רטיבות פנו עוד היום למומחה בתחום ותחסכו לעצמכם אתגרים וקשיים רבים בהמשך הדרך.

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי: