חוששים מנזילה?

צוות המומחים שלנו נותן שירות בכל חלקי הארץ!

בדיקת רטיבות

בתים רבים, חדשים או ישנים כאחד, מתמודדים עם כל מיני בעיות תחזוקה שנוצרות עם השנים. אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא בעיית הרטיבות, שבכל חורף מחדש תוקפת את הבתים השונים בישראל עם נזילות מכל מקום, עובש, ריח רע והשפעות בריאותיות מאוד לא פשוטות. הרבה פעמים הרטיבות לא נראית לעין, ויש לה רק סממנים ויזואלים שעלולים להצביע על ההימצאות שלה בקירות או בתקרה. כדי להיות בטוחים שמדובר בה, או כדי דווקא לשלול את הבעיה הזו, כדאי מאוד לבצע בדיקת רטיבות שתוכל להצביע על מקור הבעיה וכמובן גם להתמודד איתה ולהיפטר ממנה. אז איך עושים בדיקת רטיבות? כל מה שצריך לדעת עליה נמצא כאן במאמר הבא.

מה, פשוט עושים את זה לבד?

ממש לא. איתור נזילות ובדיקת רטיבות היא בדיקה שצריכה להיעשות על ידי בעל מקצוע. כמובן שאתם יכולים לבצע בדיקה שטחית ולהעביר את היד על הקיר או על התקרה, וכנראה תיתקלו בכמה טיפות או בעובש, אבל כדי להצליח ולטפל בבעיה תצטרכו לעשות כאן בדיקת רטיבות מקיפה ומקצועית בהרבה יותר.
אנשי מקצוע מחזיקים היום במגוון כלים מתקדמים עם טכנולוגיה חדישה, ובאמצעות בדיקת רטיבות עם אותם הכלים הם יכולים לגלות את נקודת המוצא שממנה מתחילה הרטיבות וגם למצוא את כל הנקודות שאליה היא הצליחה להתפשט עד כה.

בדיקת רטיבות – למה היא עוזרת?

איתור נזילות ובדיקת רטיבות מסייעות במציאת אותן נקודות, מה שעוזר לדעת איך להתמודד איתן ולהעלים את הבעיה. בדרך כלל מה שיקרה בשלב הזה הוא שבעל המקצוע יוכל לזהות על פי סממנים ויזואלים את נקודות הרטיבות, ולהבין איך להתמודד איתה.

הלכה למעשה – מה קורה אחרי בדיקת רטיבות

אחרי שקיבלנו את התוצאות של בדיקת רטיבות ואיתור נזילות, בעל המקצוע יוכל לפנות אל דרכי הפתרון וההתמודדות איתה. בשנת 2020 קיים מכשור מתקדם המשתמש בטכנולוגיות חדשניות שבאמצעותן ניתן לשאוב את המים שהצטברו באיזור התקרה. ללא כל צורך בשבירת קירות, קידוחים מאסיביים ושיוף של התקרה, ניתן יהיה להחדיר אליה צינורות ואקום שיוכלו לשאוב את המים שהצטברו בה.
בנוסף, שימוש במכשירים כמו מפזרי חום יוכל לסייע בסיום פעולת שאיבת המים. במקרה והרטיבות כבר הגיעה למימדים שקשה להתמודד איתם, יכול מאוד להיות שכן יהיה צורך בשיוף שכבת הקיר הראשונה וצביעה שלה מחדש, היות והצטברות של עובש וחיידקים כבר לא מאפשרת שימוש תקין בה.

ומה לאחר מכן? מי מבטיח לי שהבעיה לא תחזור שוב?

כדי להבטיח שבעיית הרטיבות לא תחזור שוב, יש לאטום את התקרה עם חומר מיוחד הדוחה כניסה של נוזלים מבחוץ, מלמעלה או מכל כיוון שהוא. בעל המקצוע אמור להגיע עם החומר הייעודי כבר מראש, ואל דאגה – הצבע שלו לבן והוא לא יפגע בנראות הכללית של חדר האמבטיה שלכם.

איך בוחרים בעל מקצוע לביצוע בדיקת רטיבות?

לא חסרים בעלי מקצוע שיכולים לבצע עבורכם בדיקת רטיבות, אולם מרוב שפע של היצע אפשר בקלות להתבלבל ולהעסיק בעל מקצוע שהוא, בלשון המעטה, לא מספיק מקצועי, לא מספיק אמין וגרוע יותר מהכל – עלול לגרום לנזקים הרבה יותר חמורים מאלו שכבר קיימים.
לכן, חשוב מאוד להקדיש זמן ואנרגיות בביצוע סקר שוק והשוואה בין האפשרויות השונות. בדקו את בעלי המקצוע במדדים של מחיר, המלצות שנמצאות ברחבי האינטרנט והמלצות שתקבלו מחברי משפחה וחברים וקיימו שיחת טלפון שתתן לכם להרגיש האם מדובר בבעל מקצוע נעים ואדיב או דווקא במישהו שמשרה אווירה לחוצה ולא נעימה. רק כך תוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ולהבטיח תוצאות מעולות.

טיפ נוסף לבחירת חברה מקצועית לביצוע העבודה

מעבר להשוואות של המחירים והמלצות, רצוי לבחור חברה שמחזיקה במגוון הכלים המתקדמים ביותר לביצוע עבודות כמו בדיקת רטיבות, איתור נזילות, ייבוש תקרות וקירות ועוד. ולמה? ברגע שהחברה מטפלת בכל התחומים האלו, אתם יכולים להיות שקטים ובטוחים שהיא משתמשת במגוון הכלים המתקדמים ביותר שיוכלו לתת מענה לכל בעיה ובעיה, ויוכלו לסייע לכם לבצע בדיקות מקיפות ותיקונים מקיפים בלי להעסיק עשרות אנשי מקצוע. הכל בעת ובעונה אחת, מה שחוסך לכם גם כסף וגם זמן יקר.
בנוסף, שימוש בכלים מתקדמים מאפשר ביצוע פעולות ביתר קלות, בלי הצורך לשבור צינורות, אריחים או קירות שנמצאים אצלכם בבית. שימוש בסיב אופטי עם מצלמה או מצלמה טרמית יכולים לעשות את ההבדל בין בית הרוס ושבור לבין בית שבסך הכל מתבצעים בו כמה תיקונים קטנים – ואת כל אלו רק חברה מקצועית יכולה לעשות. לכן, חשוב לקחת את כל הדברים האלו בחשבון בעת הבחירה שלכם.

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי: