חוששים מנזילה?

צוות המומחים שלנו נותן שירות בכל חלקי הארץ!

בדיקת צנרת עם מצלמה

אחד מהדברים היותר לא נעימים שיכולים להתרחש במגורים בדירה הוא מציאת כתם רטיבות המעיד על נזילה. נזילה יכולה להיות גלויה או סמויה, כאשר חשבון מים מנופח או לחילופין סימני רטיבות על הקיר יעידו כי עליכם לבדוק את הנושא במהירות. הרטיבות שנגרמת מהנזילה עלולה לגרום לנזקים לא נעימים, בין אם למבנה עצמו, באמצעות גרימת נזק לקירות ולמרצפות ובין אם נזק בריאותי באמצעות שאיפה של עובש הנגרם מהרטיבות הממושכת. ככל שתחכו יותר עם איתור מקור הנזילה, כך הנזק יחמיר ומחיר התיקון יעלה.

 

תיקון הנזילה באמצעות מצלמה טרמית

היתרון המרכזי שיש בבדיקת הצנרת באמצעות מצלמה טרמית הינו דיוק הבדיקה. בעבר, אינסטלטורים רבים על כל תקלה הכי קטנה היו צריכים לשבור מרצפות בשביל לאתר את מקור הבעיה. דבר זה היה כרוך בעלות רבה ובעוגמת נפש מיותרת. כיום, באמצעות השימוש במצלמה, בעל המקצוע יכול לאתר בדיוק את מקור הנזילה במהירות וללא צורך בשבירת הקירות והמרצפות.

אז מתי תצטרכו את שימושה של המצלמה?

למרות החשיבות בתיקון מהיר של הנזילה, כדאי להיות מודעים לכך כי באפשרותכם לבצע בדיקה בעצמכם על מנת לוודא שבכלל יש נזילה. על ידי סגירת שעון המים הראשי תוכלו לראות האם השעון ממשיך לפעול. במידה וכן, עליכם להזמין בעל מקצוע כדי שזה יאתר את מקור הנזילה. במידה והשעון עצר, המשמעות היא כי מקור הרטיבות לא מתוך הצנרת שלכם. המצלמה תחסוך לכם כסף וזמן בעיקר כאשר מקור הנזילה לא ברור. לעיתים נזילות דורשות שבירת ריצוף ואריחים יקרים, ובשימוש במצלמה, האיתור מתבצע במהירות ובפשטות. בנוסף, שימוש במצלמה לפני קניית דירה יעזור לכם לקבל מצב מפורט ומעודכן אודות הצנרת, דבר שיאפשר לכם לקבל תמונת מצב מדויקת אודות הצנרת ולהחליט בהתאם אודות הרכישה.

מה כדאי לבדוק אודות בעל המקצוע?

• מחיר
בתחום זה בשוק ישנם פערי מחירים גדולים. לפיכך, חשוב מאוד לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים עם כמה בעלי מקצוע. שימו לב כי מחיר נמוך מידי מעורר חשד, במקרה זה ייתכן והמצלמה לא איכותית ואיכות השירות שתקבלו תהיה נמוכה, דבר שיחייב אתכם ממילא להזמין בעל מקצוע נוסף. בנוסף, שימו לב כי מומלץ להתעקש על תשלום המחיר של איתור הנזילה רק במידה ובעל המקצוע אכן יצליח לאתר את מקורה של הנזילה. סכמו מראש כי במידה והוא לא יצליח ישולם רק תשלום על הביקור. תשלום זה נמוך משמעותית מהתשלום על איתור באמצעות מצלמה והעלות הכוללת שלו יכולה להסתכם ב-250 שקלים. כדאי לדעת כי קיימים מאתרי נזילות אשר במידה ולא תמצא נזילה לא יגבו מכם תשלום כלל.
• הכשרה
ההמלצה היא לוודא כי בעל המקצוע אותו אתם מביאים עבר קורס ייעודי, בייחוד אם מדובר בתיקונים מורכבים. במידה ומעבר לאיתור התקלה תשתמשו בו גם לטיפולה, וודאו כי החומרים בהם הוא משתמש לייבוש ואיטום הינם חומרים תקינים על פי מכון התקנים.
• קבלת דו"ח בכתב
לא הרבה יודעים אבל גם אם בשלב הנוכחי אתם לא חושבים שתצטרכו דו"ח אודות מצב הצנרת, כדאי לכם לבחור בבעל מקצוע שינפיק לכם דו"ח כזה. דו"ח זה יכול לשמש אתכם בהמשך במקרה של תביעות ביטוח, במקרה של תביעה על ידי אחד השכנים, מכירת הדירה ועוד.
• בחינת בעל המקצוע בעת העבודה
מומלץ להיות נוכחים כל זמן שבעל המקצוע עובד ובודק את הצנרת. לצערנו, קיימים אינסטלטורים שעלולים לפגוע בכוונה בצנרת. גלו התעניינות ובקשו הסברים כולל דו"ח מפורט בכתב וצילומים.

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי: