למידע ופרטים נוספים התקשרו

בדיקת עובש בבית

חמישי, 26 נובמבר 2020 07:28

בדיקת עובש בבית

עובש בבית הוא הרבה יותר ממטרד אסתטי או הגייני. מגורים בחלל שמכיל עובש יכולים להשפיע לרעה על הבריאות שלנו ולפגוע קשות ברמת החיים שלנו. סוגים מסוימים של עובש עשויים לגרום לאלרגיות, בעיות במערכת הנשימה ואף למוות. מסיבה זאת חשוב ביותר כי תהיו מודעים לסכנות שטמונות במקבצי עובש ברחבי חלל המגורים שלכם. מקבצים כאלה אינם תמיד חשופים לעין ולכן יש לדעת כיצד לאתר אותם ולהיפטר מהם בצורה האופטימלית.

ריחות ותגובות גופניות

אחת האינדיקציות הראשוניות להימצאותו של עובש בחלל המגורים שלכם עוברת דרך האף. לעיתים הריח שמותיר עובש הוא כה חזק עד שאין כמעט מקום לטעיות. אם אינכם בטוחים, צאו לסיבוב באוויר הפתוח, התאווררו ואז חיזרו למקור החשוד בביתכם. נוסף לריח תגובות גופניות שנגרמות כתוצאה מהרעלנים שהעובש מפיץ צריכים אף הם להדליק לכם נורת אזהרה. אם אתם מרגישים תופעות כגון קשיי נשימה, עיניים דומעות, כאבי ראש, עייפות והתעטשויות רבות כדאי לעשות בדיקה רצינית בבית על מנת לאתר את מוקד הבעיה.

איתור מקצועי של עובש בנכס המיועד לרכישה

כאשר אתם מתכננים לרכוש דירה חדשה, איתור מקצועי של עובש בנכס הוא שלב הכרחי אשר עשוי לחסוך לכם בהמשך הדרך הרבה התעסקות מיותרת והוצאות כספיות גבוהות. גם אם מדובר בנכס חדש, מומחה בתחום העובש ידע להתריע על ליקויים שעלולים להאיץ התפתחות של עובש בהמשך הדרך שכן לאיכות הבנייה ולטיב התכנון יש השפעה רבה. כאשר מדובר בנכס יד שנייה לעיתים יש מקרים של מבנים שעל פניו נראים מסוידים ומתוחזקים להפליא אך בפועל הם נגועים ורק מומחה בעל ציוד מיוחד ידע לאתר את המפגע ולהתריע על עובש במבנה.

כיצד להיפטר מעובש בצורה הנכונה

אם אתם כבר גרים בנכס שסובל מבעיית עובש חשוב לטפל בבעיה בהקדם. בשוק קיימים מגוון תכשירים ייעודיים שכל מטרתם היא מיגור מוקדי עובש. אם כל רצונכם הוא לעשות ניקוי שטחי של העובש תרסיס ייעודי להסרת עובש וסקוץ' יעשו את העבודה. כיוון שמדובר בניקוי רעלנים עם חומרים חריפים הקפידו להשתמש בכפפות ומסיכה ולדאוג שהשטח מאוורר מספיק. לאחר שסיימתם לנקות מומלץ לעבור על הנקודה עם שכבה טרייה של צבע או נגד עובש. זכרו כי פתרון שכזה הוא פתרון זמני וסביר מאוד להניח כי העובש יצמח מחדש באיזשהו שלב. בכדי להיפטר מעובש בצורה מעמיקה ויסודית מומלץ לפנות לאיש מקצוע המתמחה בטיפול בעובש. איש מקצוע שכזה ידע לאבחן את סוג העובש ולהתאים לו את הטיפול האופטימלי, כזה שיעקור את התופעה מהשורש ולא רק על פני השטח.

כיצד להימנע מעובש

על מנת שעובש ישגשג הוא זקוק ללחות רבה. מסיבה זאת המפתח להימנעות מעובש הוא אוורור תקין של חלל המגורים שלכם. לאחר בישול או מקלחת ארוכה ומבהילה חשוב להקפיד לפתוח מספר חלונות כדי לאפשר סירקולציה ברמה מספקת. אם יש לכם חדר ללא חלונות או עם חלונות קטנים שלא מאפשרים מספיק אוורור כדאי לבחון אפשרות של התקנת ונטה. בעת בדיקת עובש מומחה מהימן ידע להצביע על בעיות אוורור אפשריות ולהמליץ על הדרך הטובה ביותר להתמודד איתן.


עובש בבית עשוי להשפיע לרעה על בריאותכם ובריאות האנשים היקרים לכם. מסיבה זאת אם אתם חוששים כי יש עובש בחלל המגורים שלכם הזמנת איש מקצוע המתמחה בעובש עשויה למנוע מכם התעסקות מיותרת. יועץ מקצועי המתמחה במיגורעובש ידע לאבחן את סוג העובש ולהתאים לו את שיטת הטיפול הטובה ביותר. בנוסף, יועץ שכזה ידע לאתר את המקור להיווצרות העובש וידע אילו שינויים יש לערוך בכדי למנוע היווצרות חוזרת של התופעה.

קרא 728 פעמים עודכן לאחרונה ב חמישי, 26 נובמבר 2020 07:30