חוששים מנזילה?

צוות המומחים שלנו נותן שירות בכל חלקי הארץ!

איתור חדירת מי גשמים

עבור רבים מאיתנו, יום גשום וסוער מהווה הזדמנות נהדרת לשבת בביתנו החמים עם ספר טוב וכוס משקה חם ומהביל. עם זאת, ערב נעים שכזה יכול להפוך לסיוט קר ורטוב במידה והבית שלנו אינו ערוך במידה מספקת לחדירת מי גשמים. אז לקראת עונת הגשמים אספנו בשבילכם את כל שעליכם לדעת בנושא חדירת מי גשמים, כיצד עליכם להיערך מבעוד מועד ומה עליכם לעשות אם אתם מגלים דליפה של מי גשם בביתכם.

מדוע בתים מסוימים עלולים לסבול מדליפות וחדירה של מי גשמים

כשזה נוגע למניעת דליפות וחדירת מי גשם לביתכם, איטום היא מילת המפתח. בכדי לשמור על בית יבש איטום נכון של גג המבנה ושל פתחים וחלונות הוא חיוני. אם אתם גרים במבנה ישן יש סיכוי טוב ששחיקה ובלאי באזורים מסוימים פגעו ברמת האיטום ולכן בעת סופה אזורים אלו יהיו מועדים לפורענות. מסיבה זאת תחזוקה שוטפת של הבית שלכם היא הכרחית. יחד עם זאת גם מבנים חדשים עלולים לסבול מבעיות של איטום. לעיתים שימוש בחומרים זולים או איכות בנייה ירודה עלולים להוביל למצב בו מי גשמים יחדרו גם למבנה חדש לחלוטין.
ניקוז הוא תחום נוסף שעלול להשפיע על דליפות וחדירת מי גשמים. מערכות ניקוז שהותקנו בצורה לקויה או נסתמו מסיבה מסוימת עלולים לגרום להצפות. במקרים שכאלה איטום טוב לא בהכרח יוכל לעמוד בעומסי המים הגדולים ומי גשמים עלולים לחדור למבנה. מסיבה זאת חשוב שתבדקו את תקינות המרזבים שלכם לפני עונת הגשמים ותדאגו לתיקונים במידת הצורך.

מה לעשות במידה ומי גשמים חדרו לביתי

לרוב הגשמים בארץ לא יורדים יותר מכמה שעות ברציפות. חובבי גשם וטבע מצרים על כך אך במקרה שיש לכם דליפה בבית הדבר מהווה יתרון. באותם כמה שעות חשוב מאוד שתרחיקו ממוקד הדליפה כל מכשירי החשמל ותאחסנו אותם במקום יבש ובטוח. לאחר מכן תרחיקו ממוקד הרטיבות כל פריט שעלול להינזק ממים. חשוב לציין כי גם אם הדליפה נראית לכם מינורית אל תחכו וקבעו תור בהקדם עם מומחה לאיתור נזילות שכן כמות המים שהגיעו לחלל המגורים שלכם יכולים להעיד על כמויות מים גדולות יותר שנותרו במוקדים נסתרים בבית. מים שנותרו בקירות או מתחת למרצפות עשויים להאיץ התפתחות של נזקים משניים. נזקים משניים שכאלו כוללים התפתחות של עובש, חלודה בקורות המבנה וערעור היסודות. מסיבה זאת חשוב לא להתלבט ובכל מקרה של חשש להזמין מומחה לייעוץ מקצועי.

כיצד מומחה יוכל לסייע לי במקרה של חדירת מי גשמים

בעת טיפול בדליפות מי גשם השלב הראשון הוא איתור מקור הנזילה. כיום יש מגוון רחב של אמצעים טכנולוגיים לאיתור נזילות, מצלמות תרמיות, גלאים אלקטרומגנטים, קורלרטורים ועוד. בעל מקצוע המתמחה באיתור נזילות מים ידע לבחור את האמצעי המתאים ביותר על מנת לאתר את מקור הדליפה המדויק במהירות. לאחר מכן המומחה יסביר לכם מה הצעדים שיש לעשות בכדי לטפל בנזק הקיים ובכדי להימנע מנזק עתידי. טיפול בנזק הקיים עשוי לכלול ייבוש או שאיבה של מי גשמים מחללים שונים בתוך המבנה ובכדי להימנע מנזק נוסף איטום מחדש אות תיקון בעיות פוטנציאליות במערכת המרזבים של ביתכם.

אז לפני שהחורף מגיע ערכו בדיקה קטנה ונסו לתקן כל בעיה שאתם מזהים באיטום של הבית או במערכת הניקוז. במידה ובכל זאת נתקלתם בבעיה של דליפות מי גשמים אין צורך להילחץ. בעלי מקצוע המתמחים באיתור נזילות מי גשמים יסייעו לכם לפטור בעיה זאת ואף למנוע דליפות עתידיות כך שתוכלו להנות מחורף חמים, יבש ונטול דאגות.

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי: