למידע ופרטים נוספים התקשרו

phone

ימים א'-ה' 08:00-20:00

ימי ו' וערבי חג 08:00-12:00

צילום קווי ביוב

תיקון וחידוש של הצנרת, ללא חפירה או גרימת נזק

שימוש ברובוט יעודי המוחדר לחלל הצינור, מלווה במצלמה רובוטית

חברת אינפרטק מתמחה בזיהוי חסמים ומפגעים בצנרת, הסרתם ותיקון צנרת ניקוז, ביוב, מרזבים וגרביטציה, בטכנולוגיה ייעודית מתקדמת. העבודה נעשית בשלושה שלבים עיקריים:

צילום צנרת ניקוז וביוב, הסרת מפגעים וחסמים, תיקון ושיקום הצנרת ללא הרס.

שיקום צנרת תמונה ראשית

צילום צנרת ניקוז וביוב

בשלב הראשון מתבצע צילום צבעוני ואיכותי, תוך שימוש בסיב אופטי או רובוט זעיר, המצלמים את פנים הצינור לצורך אבחון ואיתור הכשלים בצנרת.
התמונה המתקבלת מצביעה על מיקום התקלה ועל מהותה. מצלמת MinCam360 הנחשבת כיום לאחת ממצלמות הדחיפה המתקדמות בעולם בצילום קווי ניקוז/ביוב, מאפשרת תמונה באיכות הגבוהה ביותר. ייחודה של המצלמה טמון במד השיפוע המובנה שלה, בראש המסתובב ב-360המסוגל להיכנס לזווית 90o אפילו בצינורות בקוטר "4. דבר נוסף ומשמעותי הוא הסוללות הכפולות שלה המאפשרות עבודה רציפה גם ללא מקור מתח קרוב.

מטרות הצילום:

 • איתור סדקים ושברים בצנרת ביוב וניקוז
 • איתור גופים זרים וחסמים בצנרת
 • איתור שורשים שחדרו לצנרת
 • בדיקת מרזבים לאיתור כשלים או חסימות
 • איתור ניתוקים בצנרת

טכנולוגיות הסיב האופטי מאפשרת איתור מדויק של תקלות בתוך צינורות ביוב וניקוז

הצילום המתקבל מוגש ללקוח על גבי דיסק בצירוף דוח מפורט (חוות דעת מומחה).

בשלב הבא, מתבצע תיקון וחידוש של הצנרת, ללא חפירה או גרימת נזק.

a  b C D E F 

הסרת חסמים בצנרת ניקוז וביוב באמצעות רובוט

חסימות ומפגעים שונים הקיימים בצנרת ניקוז\ביוב, משביתים אותה וגורמים לנזילות ורטיבות, כגון:

 • דיבל או בורג שחדר לקו ויוצר רטיבות בקירות
 • חסימת הצינור ע"י יציקות בטון, שאריות בניה או בקבוקי פלסטיק
 • חדירת שורשים לצינור
 • ברזל בניין שחדר לקו ויוצר רטיבות
 • סתימות והצפות חוזרות
 • מעיכות בצנרת
 • גומיות בולטות

להסרת המפגעים שצוינו, משתמשים בחברת אינפרטק ברובוט יעודי המוחדר לצינור, מלווה במצלמה רובוטית מקצועית באיכות גבוהה ומסיר את המפגע ללא הרס הצינור או הריסת הקיר\העמוד בו הוא נמצא.

יתרונות בולטים:

 • פתרון יעיל ונקי, ללא הרס
 • חיסכון משמעותי בעלויות הכרוכות בפתיחת קיר/עמוד תשתיתי לצורך הסרת החסימה/כשל!
 • יישום הטכנולוגיה ברבי קומות ובבתים פרטיים כאחד
 • יישום מהיר ואלגנטי בכל סוגי הצנרות!

h  i 

j  k

 

תיקון ושיקום צנרת ניקוז, ביוב ומרזבים

חברת אינפרטק מיישמת את תיקוני פנים הצנרת המהפכניים ללא הרס. שימוש בטכנולוגיה ייחודית, מאפשר לתקן את הכשלים בתוך הצנרת, ללא צורך בשבירת קירות ועמודים, ללא חפירה וללא הרס.

התיקונים יבוצעו במקרים בהם ישנה רטיבות כתוצאה מחור או קדח בצנרת, רווח בין מפרקי הצנרת, פגיעה בצנרת העוברת בתוך עמוד או קיר, מבנה שעבר חיפוי אבן וכתוצאה מכך נפגעו צינורות מי הגשם (צמ"ג), רטיבות עקשנית רבת שנים ללא פתרון, סדקים בצינור כתוצאה מחדירת שורשים ועוד..

כיצד מתבצע תהליך תיקון הצנרת?

לאחר איתור והסרת המפגעים והחסמים מהצינור, קיימות כמה אפשרויות תיקון:

תיקון בכשל מקומי בשיטת ההטלאה (patch)

בשיטה זו מחדירים שרוול לחלל הצינור הפגוע ומבצעים תיקון נקודתי באמצעות בדי זכוכית ודבקים מיוחדים, במהירות ויעילות עם תוצאות מצוינות וכל זאת ללא צורך בהחלפת הצינור או שבירת העמוד\הקיר שבתוכו הוא עובר. התיקון מיועד לכל סוגי הצנרות – בטון, p.v.c, גבריט, פלדה, פוליאתילן ואסבסט. התיקון המקומי באמצעות ההטלאה (patch) יוצר שרוול מוקשה חזק ואטום לאורך זמן רב.

תיקון בכשל מקומי בשיטת ההתזה

שיטת ההתזה מותאמת למקרים כמו זוויות קשות, חוסר גישה לכשל בצנרת. בשיטה זו מותז דבק אפוקסי העמיד בתנאים המחמירים בעולם. עמידותו של חומר יעיל זה, מוכחת בהצלחה רבה. התזת הדבק האפוקסי לצנרת, נעשה בשילוב צילום הצינור לזיהוי הסדקים והכשלים בצנרת. יתרונו הגדול של תיקון באמצעות התזה הוא מהירות הייבוש של החומרים המותזים לחלל הצינור ומהירות התיקון. התיקון מיועד לכל סוגי הצינורות – בטון, p.v.c, גבריט, פלדה, פוליאתילן ואסבסט. התיקון באמצעות התזה יוצר שרוול מוקשה חזק ואטום לאורך זמן רב.

תיקון וחידוש צנרת באמצעות ליינרים (שרוול רציף)

שיטה זו מבוססת על החדרת שרוול פולימרי רווי בדבקים לתוך הצינור הישן והפגום, התיקון מיועד לכל סוגי הצנרות –בטון, p.v.c, גבריט, פלדה, פוליאתילן ואסבסט. בסוף התהליך מתקבל צינור מחודש לכל אורכו. הצינור רציף ואחיד ללא מחברים, עמיד בפני חדירת שורשים ויוצר שרוול מוקשה חזק ואטום לאורך זמן רב.

יתרונות בולטים לכל שיטות התיקון:

 • תיקון כשלים, סדקים וקדחים בצנרת מי גשם וביוב ללא צורך בהרס
 • התיקון מתאים ונצמד לכל סוגי הצנרת כולל גבריט!
 • יישום הטכנולוגיה ברבי קומות ובבתים פרטיים כאחד
 • חיסכון משמעותי בעלויות הכרוכות בפתיחת קיר/עמוד תשתיתי
 • יישום מהיר ואלגנטי
 • מקצועיות ורצינות לאורך כל הדרך!
 • התמדה וחתירה לפתרון הטוב ביותר לשביעות רצונו של הלקוח

חברות הבנייה הגדולות במשק וקבלנים נוספים חסכו זמן וכסף רב על ידי יישום תיקוני פנים צנרת שלנו!

חברת אינפרטק הינה חברה ותיקה ומובילה בשוק בתחומי תשתיות המים ואיתור נזילות. החברה מעניקה שרות לחברות הבניה וההנדסה הגדולות בשוק הישראלי, במקביל למתן שרות לאנשים ובתים פרטיים.

 

המחשה לתיקון צינור פגוע בטכנולוגיית ה-patch:

q t x

חדירת שורשים בביוב

עצים ושיחים מהווים חלק בלתי נפרד מהסביבה בה אנו חיים, מעבר לנוף ולתחושה הטבעית שהם נותנים, הם מייצרים עבורנו אוויר נקי לנשימה. יחד עם זאת, הם עלולים לגרום לבעיות קשות כמו חדירת שורשים לצנרת הביוב.
ישנם שורשים המשמשים לייצוב הצמח כמו עוגן, ושורשים קטנים אשר סופגים מינרלים ומים מהקרקע. לעצים גדולים עשויה להיות מערכת שורשים מורכבת המגיעה למרחק של מאות מטרים.
צנרת עשויה בטון, עלולה עם השנים להיסדק ולהישחק. שורשים החודרים למערכת הביוב דרך סדק קטן או חור בצנרת הביוב, עלולים לגדול, להתרחב ולהעמיק בתוך צנרת הביוב. אם לא מטפלים, שורשים עלולים לחסום ולסתום את צינור הביוב למעבר מי שופכין ופסולת ביוב ובמקרים חמורים להביא לקריסת קו הביוב.

חיתוך שורשים בביוב

הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת טיפול יעיל בשורשים בביוב תוך זרימה טובה ותקינה של פסולת ומי שופכין ומניעת נזקים בעתיד, הנגרמים עקב חדירת השורשים.
חיתוך שורשים בביוב מתבצע באמצעות רובוט ייעודי בעל ראש חיתוך מתכוונן ומצלמה מובנית באיכות גבוהה, המסוגל לנוע בקווים בעלי שיפוע ואפילו לאורך קווים אנכיים (כגון מרזבים) ומאפשר עבודה ברמת דיוק גבוהה במיוחד, ללא הרס הצינור או הריסת הקיר\העמוד בו הוא נמצא.
לאחר חיתוך השורשים יתבצע צילום איכותי לצינור המטופל והנקי מחסימות וסתימות, במידה ונמצא שהצינור אינו תקין (חור או סדק בצינור ממנו חדרו השורשים), תינתן הצעה לטיפול בצינור הפגוע בהתאם לחומרת הנזק, כגון: תיקון בכשל מקומי בשיטת הטלאים (patch), תיקון בכשל מקומי בשיטת ההתזה או במקרים חמורים יתבצע תיקון וחידוש צנרת באמצעות ליינרים (שרוול רציף).

פתיחת סתימות בצנרת ניקוז וביוב

סתימות בצנרת הביוב או הניקוז הינה בעיה נפוצה ומהווה מטרד גדול. הצטברות שומן, שאריות אוכל ומגבונים לחים מהווים גורם משמעותי בחסימת צנרת הביוב או הניקוז.

על מנת לשחרר את הסתימות בצנרת הביוב/הניקוז ביעילות, אינפרטק מבצעת שטיפת קווים באמצעות מנוע סילון. זרמי המים המוחדרים לתוך הצינור נותנים תוצאות טובות ויעילות.

אינפרטק מספקת שירות פתיחת סתימות בקווי הניקוז והביוב. מערכת פתיחת הסתימות הינה עוצמתית וחזקה במיוחד, ניתן לפתוח את כל סוגי הסתימות בקווי ניקוז, ביוב ומרזבים.

למערכת זו ישנן דיזות ומברשות שונות בהתאם לסוג החסם בצנרת, המיועדות לניקוי ושטיפת קווי ניקוז וביוב ופריצת סתימות קשות כמו שורשים בקו. המערכת מתאימה לשימוש בתוך מבנים ומחוצה להם.
היתרון הבולט בשימוש במכשיר זה העובד בשיטת זרם מנוע הסילון, הוא היכולת להגיע למקומות קטנים או עדינים אליהם יש קושי להיכנס עם ביובית.
דבר נוסף, פתיחת הסתימות נעשית באופן נקי שלא מותיר אחריו לכלוך או הרס.

השירות ניתן למגזר הפרטי, העסקי והציבורי. כמו כן, מוסדות, עיריות וקבלנים רבים נעזרים בשרותינו.


חברת אינפרטק מציעה טיפול במגוון בעיות בצנרת ביוב, ניקוז, מרזבים:

חיתוך שורשים בביוב, תיקון מרזבים, פתיחת סתימות בביוב, חידוש צנרת ביוב, שטיפת קווי ביוב, תיקון צנרת ללא הרס, שיקום צנרת ביוב וניקוז, הסרת חסימות, צילום צנרת ביוב וניקוז, החדרת סיב אופטי, שירוול, התזה, patch, צילום במצלמה עם ראש מסתובב 360 מעלות, מצלמת דחיפה.

חברת אינפרטק מיישמת בישראל את תיקוני פנים הצנרת המהפכניים ללא הרס. שימוש בטכנולוגיה ייחודית, מאפשר לתקן את הכשלים בתוך הצנרת, ללא צורך בשבירת קירות ועמודים, ללא חפירה וללא הרס.

התיקונים יבוצעו במקרים בהם ישנה רטיבות כתוצאה מחור או קדח בצנרת, רווח בין מפרקי הצנרת, פגיעה בצנרת העוברת בתוך עמוד או קיר, מבנה שעבר חיפוי אבן וכתוצאה מכך נפגעו צינורות מי הגשם (צמ"ג), רטיבות עקשנית רבת שנים ללא פתרון, סדקים בצינור כתוצאה מחדירת שורשים ועוד..