למידע ופרטים נוספים התקשרו

אבחון ופתרון לריח רע מצנרת הביוב

ריח רע בבית מצנרת הביוב, מלבד היותו מטרד המשבש את איכות החיים, עלול להיות גם מסוכן לבריאות (פליטת גזים רעילים).

דיירי הבית עלולים "להתרגל" בקלות לריח, לכן חשוב לגלות ערנות באופן מיידי עם בוא הריח.

אל תשארו אדישים לריחות רעים, יש פתרון!
בשלב הראשון, חברת אינפרטק מבצעת אבחון לבעיית הריחות באמצעות צילום פנים צנרת לקווי הניקוז/ביוב, על מנת לאתר כשלים וליקויים בצנרת כמו: סתימות, גוף זר בצינור, סדק/שבר בקו וכו', בהתאם לממצאים - יינתן הטיפול המתאים על מנת לסיים עם בעיית הריחות אחת ולתמיד.

לאחר האבחון המעמיק, במידה וקיים צורך בהתקנת מכשור טכנולוגי נוסף, לחברת MBMi העובדת בשיתוף פעולה עם אינפרטק, קיימים אמצעים טכנולוגיים משלימים לטיפול בבעיה.

 

* לרכישת המוצרים המשלימים והתקנתם ניתן ליצור קשר
   עם חברת MBMi (אמ.בי.אמ.אי) בטלפון: 08-8509595 

* לצילום קווי ביוב/ניקוז ניתן ליצור קשר עם חברת אינפרטק בטלפון: 03-9334436

 ____________________________________________________________________________________________

 אבחון וטיפול בתופעת ריחות רעים - התקנת מוצרים משלימים

התופעה:
• פליטת אוויר רע מצנרת אוורור לביוב, בגג הבניין או בכל נקודה אחרת בה מסתיים צינור האוורור.
• פליטת אוויר רע בתוך הדירה בעיקר בחדרי השירותים והמקלחת, או בכל מקום בו ישנו מחסום ריח/סיפון.

פתרונות לתופעת הריחות - המוצרים ופעולתם

מקסי-ונט: נשם אויר חד כיווני בראש צינור האוורור הראשי של הבניין. מותקן בהתקנת חדירה פשוטה (אנכית בלבד!), בפתח צינור האוורור של מערכת הביוב בקוטר "4 (ניתן גם בעליית גג). מונע יציאת אוויר רע הגורם למטרד תברואתי לבני אדם/בעלי חיים הנמצאים בקרבה ,כגון מרפסות/גגות פנטהאוז וכד'. בנוסף, בכל מקרה שנוצרת יניקת אוויר בתוך צנרת הביוב כתוצאה מהדחת אסלה (או מספר אסלות), תופעה המכונה לחץ נגטיבי (שלילי), הנשם (מקסי-ונט) מחדיר 32 ליטר אוויר נקי בשנייה לתוך הצנרת, מונע ריח חיצוני ומווסת את הלחץ הנגטיבי בתוך הצנרת. לאחר ההתקנה המוצר אינו דורש כל תחזוקה לשנים רבות.

מיני-ונט: נשם אוויר חד כיווני ("3-"2) המותקן במקום נסתר על קו צינור הביוב (אסלה, כיור מקלחון) אנכית בלבד. תפקידו להחדיר ולווסת את הלחץ הנגטיבי בפעולת ההדחה בחדר השרותים/מקלחת ולמנוע את יניקת המים מסיפון המקלחון/כיור/אסלה ע"י החדרת 7.5 ליטר אוויר לצנרת ומונע את תופעת האוויר הרע הנפלט לחדר השרותים/האמבט. התקנת המיני-ונט איננה מבטלת הצורך להתקין מקסי ונט בראש צינור האוורור על גג הבניין.

סטיודור פ.א.פ.א: לפתרון בעיית הלחץ הפוזיטיב (חיובי). מתקן זה אפקטיבי ומיועד לבניינים מעל 10 קומות ומעלה, ומותקן במרווחים של כל 7-8 קומות יחידה אחת.

תמונה1

תמונה3תמונה2

 

התופעה:

בבניינים רבי קומות, כאשר נוזלי הביוב יורדים למטה במהירות לחלקו התחתון של הבנין, הם מושכים איתם למטה גם אויר רע הנמצא לאורך צינור הביוב.

כשהנוזלים והביוב מגיע לפניה האופקית של הצנרת בקומה התחתונה של הבניין, הנוזלים יודעים לפנות הצידה, אולם האוויר לא יודע לעשות זאת, אי לכך, לחץ האוויר משנה כיוון כלפי מעלה, ועולה חזרה במהירות הקול (320 מ' בשנייה) ומגיע לצנרת חדרי השירותים בכל קומה של הבניין.

האוויר החוזר יוצר בעבוע במים העומדים (בועות אוויר כמו ברתיחת מים) אשר באסלות, סיפונים וכו', וגורם להתפשטות ריח ביוב בתוך החדר.

 הפתרון:

התקנת מתקן פ.א.פ.א. ע"י שלוחת צנרת ב-°45 בקוטר "4 מצינור הביוב הראשי החל מהקומה הראשונה/שנייה ובכל קומה 7-8 של הבניין.

בתוך מתקן הפ.א.פ.א. קיים בלון בצורת מפוח השובר את גל הלחץ העולה כלפי מעלה ומאיט אותו ל-12 מ' בשנייה (במקום 320 מ' בשנייה)

התוצאה: ביטול הלחץ הפוזיטיבי! וביטול בועות האוויר הנפלטים עם הריח לחלל החדר.

 

בכל מצב, שילוב של שלושת האביזרים, מקסי-ונט, מיני-ונט ופ.א.פ.א. נותן מענה מושלם לכל התופעות המטרידות של ריח רע באזורי מגורים ומחיה מצנרת הביוב.

 תמונה7

 

* לרכישת המוצרים המשלימים והתקנתם ניתן ליצור קשר 
   עם חברת MBMi (אמ.בי.אמ.אי שיווק מוצרי בניה) בטלפון: 08-8509595 

* לצילום קווי ביוב/ניקוז ניתן ליצור קשר עם חברת אינפרטק בטלפון: 03-9334436