אבחון ופתרון לריח רע מצנרת הביוב

ריח רע בבית מצנרת הביוב, מלבד היותו מטרד המשבש את איכות החיים, עלול להיות גם מסוכן לבריאות (פליטת גזים רעילים).

דיירי הבית עלולים "להתרגל" בקלות לריח, לכן חשוב לגלות ערנות באופן מיידי עם בוא הריח.

אל תשארו אדישים לריחות רעים, יש פתרון!
בשלב הראשון, חברת אינפרטק מבצעת אבחון לבעיית הריחות באמצעות צילום פנים צנרת לקווי הניקוז/ביוב, על מנת לאתר כשלים וליקויים בצנרת כמו: סתימות, גוף זר בצינור, סדק/שבר בקו וכו', בהתאם לממצאים - יינתן הטיפול המתאים על מנת לסיים עם בעיית הריחות אחת ולתמיד.

לאחר האבחון המעמיק, במידה וקיים צורך בהתקנת מכשור טכנולוגי נוסף, לחברת MBMi העובדת בשיתוף פעולה עם אינפרטק, קיימים אמצעים טכנולוגיים משלימים לטיפול בבעיה.

 

אבחון וטיפול בתופעת ריחות רעים

התופעה:
• פליטת אוויר רע מצנרת אוורור לביוב, בגג הבניין או בכל נקודה אחרת בה מסתיים צינור האוורור.
• פליטת אוויר רע בתוך הדירה בעיקר בחדרי השירותים והמקלחת, או בכל מקום בו ישנו מחסום ריח/סיפון.

פתרונות לתופעת הריחות - המוצרים ופעולתם

מקסי-ונט: נשם אויר חד כיווני בראש צינור האוורור הראשי של הבניין. מותקן בהתקנת חדירה פשוטה (אנכית בלבד!), בפתח צינור האוורור של מערכת הביוב בקוטר "4 (ניתן גם בעליית גג). מונע יציאת אוויר רע הגורם למטרד תברואתי לבני אדם/בעלי חיים הנמצאים בקרבה ,כגון מרפסות/גגות פנטהאוז וכד'. בנוסף, בכל מקרה שנוצרת יניקת אוויר בתוך צנרת הביוב כתוצאה מהדחת אסלה (או מספר אסלות), תופעה המכונה לחץ נגטיבי (שלילי), הנשם (מקסי-ונט) מחדיר 32 ליטר אוויר נקי בשנייה לתוך הצנרת, מונע ריח חיצוני ומווסת את הלחץ הנגטיבי בתוך הצנרת. לאחר ההתקנה המוצר אינו דורש כל תחזוקה לשנים רבות.

מיני-ונט: נשם אוויר חד כיווני ("3-"2) המותקן במקום נסתר על קו צינור הביוב (אסלה, כיור מקלחון) אנכית בלבד. תפקידו להחדיר ולווסת את הלחץ הנגטיבי בפעולת ההדחה בחדר השרותים/מקלחת ולמנוע את יניקת המים מסיפון המקלחון/כיור/אסלה ע"י החדרת 7.5 ליטר אוויר לצנרת ומונע את תופעת האוויר הרע הנפלט לחדר השרותים/האמבט. התקנת המיני-ונט איננה מבטלת הצורך להתקין מקסי ונט בראש צינור האוורור על גג הבניין.

סטיודור פ.א.פ.א: לפתרון בעיית הלחץ הפוזיטיב (חיובי). מתקן זה אפקטיבי ומיועד לבניינים מעל 10 קומות ומעלה, ומותקן במרווחים של כל 7-8 קומות יחידה אחת.

תמונה1

תמונה3תמונה2

 

התופעה:

בבניינים רבי קומות, כאשר נוזלי הביוב יורדים למטה במהירות לחלקו התחתון של הבנין, הם מושכים איתם למטה גם אויר רע הנמצא לאורך צינור הביוב.

כשהנוזלים והביוב מגיע לפניה האופקית של הצנרת בקומה התחתונה של הבניין, הנוזלים יודעים לפנות הצידה, אולם האוויר לא יודע לעשות זאת, אי לכך, לחץ האוויר משנה כיוון כלפי מעלה, ועולה חזרה במהירות הקול (320 מ' בשנייה) ומגיע לצנרת חדרי השירותים בכל קומה של הבניין.

האוויר החוזר יוצרבעבוע במים העומדים (בועות אוויר כמו ברתיחת מים) אשר באסלות, סיפונים וכו', וגורם להתפשטות ריח ביוב בתוך החדר.

 הפתרון:

התקנת מתקן פ.א.פ.א. ע"י שלוחת צנרת ב-°45 בקוטר "4 מצינור הביוב הראשי החל מהקומה הראשונה/שנייה ובכל קומה 7-8 של הבניין.

בתוך מתקן הפ.א.פ.א. קיים בלון בצורת מפוח השובר את גל הלחץ העולה כלפי מעלה ומאיט אותו ל-12 מ' בשנייה (במקום 320 מ' בשנייה)

התוצאה: ביטול הלחץ הפוזיטיבי! וביטול בועות האוויר הנפלטים עם הריח לחלל החדר.

 

בכל מצב, שילוב של שלושת האביזרים, מקסי-ונט, מיני-ונט ופ.א.פ.א. נותן מענה מושלם לכל התופעות המטרידות של ריח רע באזורי מגורים ומחיה מצנרת הביוב.

 תמונה7

 

לטיפול מיידי בריחות רעים בביתכם והחזרת האוויר הנקי,
התקשרו עוד היום לאינפרטק בטלפון: 03-9334436
נציגינו ישמחו לתת מענה לכל שאלה.

 

 

פתרון לעובש בבית, אחת ולתמיד!

עובש יתפתח בביתכם בכל הזדמנות שתתאפשר לו! העובש נוצר כתוצאה מפגם תרמי וגשרי קור אשר אינם מבודדים כראוי - בעיקר בימי החורף הקרים, הגורמים להיווצרות אדי מים ולטיפות זעירות. יתר על כן, הפרש הטמפ' בין קירות החזית הקרים ובין הקירות הפנימיים המחוממים יוצר מצב של עיבוי והזעה ולאחר מכן מתווסף העובש במרקם השחור.
כמו כן, רטיבות ברצפה ובקירות הבית הנגרמת מנזקי צנרת או חדירות מי גשם, עלולה לגרום להתפתחות לא רצוייה של עובש, חיידקים, פטריות ולחות יתר בבית ולהתפשט גם לארונות הבגדים ולאזורים שלא נפגעו. אלה גורמים לא רק לריח רע, אלא גם מהווים סכנה לבריאות! פוגעים באיכות האוויר ועלולים לגרום לאלרגיות, לזיהומים ולמחלות הרעלה בעור, בעיניים, באף, בגרון ובריאות.

עובש אינו יכול להתפתח ללא לחות או רטיבות. יש להיות ערניים לבעיות העובש, ריח, עיפוש וסימנים אחרים שעובש יוצר, לאתר מקור חדירות רטיבות, לדאוג לאוורור נאות ולייבש אזורים רטובים. שמירה על הכללים למניעת עובש היא הדרך הבטוחה ביותר כנגד אורח בלתי רצוי ומסוכן זה.
אם התופעה חוזרת על עצמה, יש למגר אותה באופן מוחלט.
חברת אינפרטק מציעה פתרון מיידי לתופעת העובש, אחת ולתמיד! בעזרת אמצעיים טכנולוגיים וניסיון רב, הבית יחזור לקדמותו, נקי מעובש ופטריות.

לאיתור מקור רטיבות וטיפול בעובש בביתכם,
התקשרו עוד היום לאינפרטק בטלפון: 03-9334436
נציגינו ישמחו לתת מענה לכל שאלה.

עובש בקירות