מאמרים

"לא מבזבזים זמן, לא שופכים ממון עושים מה שצריך על-פי ההיגיון"

-טיפול בבעיית המים הכלואים-

שיטת הריצוף הרב - שכבתית מקובלת בארצות הים התיכון כבר למעלה מ-100 שנה.

לפני שנות דור נהגו הבנאים לשפוך מילוי מכל הבא ליד על-גבי רצפת הבטון, או אפילו על-גבי אדמה חשופה כדי לייצור חיץ בין השכבה הבסיסית לבין חיפוי הרצפה הנראה לעין. על-פי רוב , ועד לפני כ-15 שנה היה חומר המילוי הנהוג חול "זיפזיף" שנכרה במקומות בהם כרייתו הותרה. במרוצת השנים, עם הידלדלות המקורות הטבעיים של חול המילוי ירש את מקומו מילוי גס יותר, מעין חצץ שמכונה "סומסום" בעגה המקצועית. מילוי זה, על אף שחלקיקיו גדולים בהרבה מאלה של החול, שימש היטב את הבנאים והרצפים למטרות הבאות:

בעיות בצנרת הביוב הן מקור לעוגמת נפש רבה. בעבר, תיקוני צנרת ביוב היו כרוכים בחפירה לאורך הצנרת, מה שהתבטא בהרס חלק ניכר מחצר הבית, בפגיעה במדרכות ובחניות וכיוצא באלה. היום, לעומת זאת, ניתן לתקן צנרת ביוב ללא חפירות מיותרות. חברת אינפרטק מבצעת את כל סוגי עבודות הצנרת תוך שימוש בידע, בכלים ובטכנולוגיה מתקדמים ועדכניים. כאשר מדובר בצנרת ביוב, אנו מיישמים שיטות מתקדמות, המאפשרות החלפה ותיקון של צינור ישן ללא צורך בחפירה לאורך קו הביוב.

כל אחד מאיתנו וודאי רוצה לשמור על ביתו ולתחזק אותו באופן הולם. אחד הנזקים החמורים העשויים להיגרם בכל בית, הם נזקים מגוונים הנגרמים מבעיות נזילות ורטיבות שונות. אלו, מתרחשות לרוב בעקבות ליקויי צנרת שונים אם במבנים חדשים או אם במבנים קיימים. כיום, ניתן לבצע בדיקת צנרת באופן מקצועי וממוקד ובאמצעות מכשיר לגילוי נזילות, ללא הצורך בשבירת קירות. בדיקת צנרת זו היא כדאית בכמה מצבים ביניהם רכישת דירה, או לפני תהליך ריצוף הבית. מכשיר מקצועי לגילוי נזילות משמש אנשי מקצוע כיום למטרות זיהוי נזילות ממוקד ויעיל ומאפשר לאלו, לטפל בבעיה באופן מהיר וחסכוני.

חופשת הקיץ הסתיימה לה, כולם חזרו לשגרה ואפשר לחוש שהקיץ מתקרב לקיצו. משב רוח נעים בשעות הערב מבשר את תחילתו של הסתיו הקרב ובא.

זה בדיוק הזמן הנכון להתחיל להכין את הבית לתקופת החורף הקרובה, על מנת למנוע חדירת רטיבות ומי גשמים לביתכם.

ריח רע בבית מצנרת הביוב, מלבד היותו מטרד המשבש את איכות החיים, עלול להיות גם מסוכן לבריאות (פליטת גזים רעילים).

דיירי הבית עלולים "להתרגל" בקלות לריח, לכן חשוב לגלות ערנות באופן מיידי עם בוא הריח.

אל תשארו אדישים לריחות רעים, יש פתרון!
בשלב הראשון, חברת אינפרטק מבצעת אבחון לבעיית הריחות באמצעות צילום פנים צנרת לקווי הניקוז/ביוב, על מנת לאתר כשלים וליקויים בצנרת כמו: סתימות, גוף זר בצינור, סדק/שבר בקו וכו', בהתאם לממצאים - יינתן הטיפול המתאים על מנת לסיים עם בעיית הריחות אחת ולתמיד.

לאחר האבחון המעמיק, במידה וקיים צורך בהתקנת מכשור טכנולוגי נוסף, לחברת MBMi העובדת בשיתוף פעולה עם אינפרטק, קיימים אמצעים טכנולוגיים משלימים לטיפול בבעיה.

 

* לרכישת המוצרים המשלימים והתקנתם ניתן ליצור קשר
   עם חברת MBMi (אמ.בי.אמ.אי) בטלפון: 08-8509595 

* לצילום קווי ביוב/ניקוז ניתן ליצור קשר עם חברת אינפרטק בטלפון: 03-9334436

 ____________________________________________________________________________________________

שיקום נזקי מים במבנה

אם הייתה לכם נזילה – אתם חייבים לייבש!

הייתה לכם נזילה בצנרת או הצפה לא נעימה של מי גשמים? תיקנתם? יופי, אבל זה לא הכל. רוב הסיכויים שהמבנה שלכם סובל מרטיבות חשוב שתטפלו בכך בהקדם, מים בתוך המבנה גורמים לבעיות רבות - החל מריח לא נעים, דרך פגיעה במבנה שלכם ושל השכנים ועד למחלות:

אם הטקסט הזה היה נכתב לפני עשור וחצי, רוב הסיכויים שטכניקת האיטום הבלעדית המופיעה בה הייתה זיפות. מי מאתנו לא זוכר את ריח הזפת החמה המתחממת באותם מכלים גדולים ומהבילים? לרוע מזלם של זפתי הגגות, מספר אנשי מקצוע הוציאו שם רע לטכניקה המוצלחת יחסית הזאת בכך שהחליטו לחסוך בחומרים. במקום למרוח שכבת זפת הגונה על כל שטח הגג, העדיפו לעגל פינות ופשוט למרוח את הגג בשכבת זפת דקה במיוחד ולא אחידה ולאחר מכן לסייד את הגג. במבט שטחי ובעין לא מקצועית גג מסויד נראה כאילו עבר זיפות וסיוד, אבל בסופו של דבר האיטום לא החזיק מעמד ולו לאורך חורף אחד בלבד וקרנה של טכניקת הזיפות ירדה בהדרגה. במקביל לירידה בקרנו של הזיפות, עלתה קרנן של טכניקות חדשות ומתקדמות ובראשן היריעות הביטומניות.

כיצד מתבצעת הסריקה

בכדי לאפשר הצלחה מקסימאלית ועבודה נקייה ללא כל צורך בהרס מיותר, אנו משתמשים במצלמה שאינה דורשת מגע עם העצם המאובחן, ומאידך גיסה מאפשרת זיהוי מדויק של מקור הרטיבות וכוון התפשטותה, בכך ניתן לאתר במדויק את מקור הכשל ונתיב חדירת המים. המצלמה מגלה אנרגיה של קרניים אינפרא אדומות, ממירה אותן לאותות אלקטרונים, ומבצעת חישובים של הטמפרטורה ובכך מאפשרת, תצוגה חזותית בצג המצלמה, לצורך מיפוי של מוקדי לחות ורטיבות.הנתונים המתקבלים בסריקה, מוצלבים על ידי תוכנת מחשב מיוחדת, אשר מפענחת את תוצאות הסריקה, בדיוק רב.זוהי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם לאיתור כשלי בניה וכשלים טכניים, שפותחה במערכות הביטחון של מדינות המערב.

כאשר אנחנו מדברים על נזילה, אנשים רבים מדמיינים את התמונה הבאה: טפטוף הנובע מנקודה ידועה בקיר, ומתחתיה מוצב הדלי הבלתי נמנע. אולם, דימויים לחוד ומציאות לחוד. גילוי נזילות בצנרת, בייחוד בזו הפנימית, עלול להיות משימה מורכבת הרבה יותר, מכך, כזו המצריכה בעל מקצוע מיומן ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. מדוע, אם כן, כל כך קשה לאתר את הנזילות?


מאת: צבי טל מפקח

 

שישים ושניים אחוז (62%) מתוך כלל "תלונות לקוחות" – נובעים מתקלות במערכות איטום שונות. תקלות אלה, למעשה, מובנות בתוך המערכת. בתהליך הבניה, כפי שזה מקובל היום, זה כמעט בלתי נמנע.

מה גורם לי להעיז ולכתוב בלתי נמנע ?
מחירי הביצוע בכל ענף הבניה נמוכים להחריד ביחס לעלויות. זה גורם לחיפוש מתמיד אחרי הקבלן העוד יותר זול (ואם אפשר, עוד פעם אחת יותר זול). מה שמחייב את קבלני האיטום "לעגל פינות" ו"לחסוך", וזה בשפה עדינה.
מן הצד האחר – כולנו מכירים את הקשיים הבלתי אפשריים של השגת פועלים מיומנים ואחר כך לשמור אותם בעבודה. חלקם הגדול – הופך את עצמו לקבלן איטום – אחרי ארבעה חודשי עבודה.
במשוואה הזאת של מחיר נמוך ופועלים בלתי מיומנים יש משתתף נוסף : חומרים חכמים הדורשים יישום מדויק.
זה נכון בכל שיטות האיטום : התזה, יישום במברשת, יריעות בריתוך ועוד.
מכאן המסקנה ואפילו הכורח לדאוג די צמוד וקבוע בכל שלב ושלב על עבודות האיטום.

• המפתח לשליטה בעובש הוא שליטה ברטיבות.
• אם עובש הוא בעיה בביתכם, עליכם לנקות אותו בהקדם ולטפל בבעיית חדירת מים או רטיבות לביתכם, המהווה קרקע פורייה להתפתחות עובש.
• חשוב לייבש אזורים ופריטים שנפגעו מנזקי מים תוך 24-48 שעות, על מנת למנוע התפתחות עובש.
• עובש עלול לפגוע בבריאותכם מאחר והוא מייצר חומרים אלרגניים, מגרים ובמקרים מסוימים רעלנים הפוגעים בעור, בעיניים, באף, בגרון ובריאות.


לחות יתר ואוורור לקוי יכולים לעודד התפתחות עובש בביתכם. אם הנכם חושדים שעובש פלש לביתכם חשוב לאתר את מקור הלחות שגרמה לכך ולמנוע אותו.

למרות שעובש מקורו בנבגים מיקרוסקופיים, ניתן בדרך כלל לאתרו בקלות. סימנים ראשונים לעובש יכולים להופיע בדמות סימפטומים של אלרגיה בדיירי הבית הנגוע.

מאת: אינג' מיכאל מרטון בהוצאת מרכז הבניה הישראלי / מכללת ביל

 

זה כ – 15 שנה, היריעות הביטומניות המודרניות ("יריעות ביטומניות משוכללות", "משופרות בפולימרים") מהוות את שיטת האיטום הנפוצה ביותר ברוב ארצות העולם המודרני וגם בישראל. יריעות אלו הן בדרך כלל בעובי של 4-5 מ"מ, חלקן הגדול מיובאות מחו"ל וחלקן מיוצרות בישראל.
החידוש הגדול היה בשילוב ביטומן ההדבקה בתוך יריעת האיטום הביטומניות החרושתית. כלומר, היריעה נושאת ביטומן בכמות שיכולה לשמש לצורך הדבקה תוך שמירת עתודה מספקת לצורך האיטום. ההלחמה מבוצעת בעזרת להבת גז. נחסכת בכך הטרחה של חימום הביטומן באתר, וקטנים הסיכונים הכרוכים בו : הסיכונים הסביבתיים (כגון הריח), סיכוני שפיכת הביטומן, במהלך העלאתו לגג, או סיכוני השריפה, כאשר הביטומן

נזילות, רטיבות ושאר בעיות איטום בצנרת עשויות לתקוף אותנו בשל מגוון סיבות ותנאים – אם בשל מקרים של מבנים ישנים, צנרות לא תקינות, חדירת מים או מי גשמים. נזילות כמו גם רטיבות הן בעיות שיש לטפל בהן באופן מקצועי כדי למנוע את התפשטותן וגם, כדי למנוע נזקים רציניים למבנים וכמובן לדיירים הגרים בסביבתן. נזילות כמו בעיות איטום או בעיות בצנרת הן לעיתים גלויות אולם לעיתים, סמויות הן ולכן חשוב לבצע איתור נזילות באופן מקצועי. לעיתים הסימנים הפיסיים של נזילות ברורים, כמו טחב, עובש, כתמים על הקירות ועוד ולעיתים יש צורך באיש מקצוע מומחה אשר יידע לאתר ולחשוף אותן. אנשי מקצוע מומחים רבים מציעים כיום מגוון שיטות איתור נזילות ובעיות איטום בצנרת אולם אלו לרוב, עושים שימוש בכלים כבדים ומותירים הרס רב למבנה. רוצים לשמוע על שיטות איתור נזילות, בדיקת צנרת ובעיות איטום על ידי אמצעים טכנולוגיים חדשניים ופנימיים שלא מצריכים אפילו את שבירתו של קיר אחד? אז כנסו.

רטיבות באחד מחדרי הבית היא תופעה לא נעימה ואף מסוכנת אשר עשויה להופיע בכל חדר, מכל סוג וגודל. נהוג לחשוב שתופעת רטיבות מתרחשת בעיקר בחודשי החורף, אולם לא רק – רטיבות עשויה להופיע על קירות הבית או במיקומים אחרים בכל ימות השנה, בעקבות מגוון סיבות ותנאים. הנה כמה פרטים מעניינים על תופעת רטיבות וגם, על דרכים חדשניות ומקצועיות לטיפול בה.

מאת: ראובן כץ מנכל בם

 

...מסתבר שאפשר גם אחרת לדוגמא מקרה, בו נעזרו הצדדים, לסילוק סופי ומוחלט של תביעה בחברת אינפרטק....

 

הדרך לדירת החלומות סוגה לא פעם בקוצי ההליכים המשפטיים ובטרם סיימו הדיירים את השתלמותם ההנדסית, הם נאלצים כבר לדשדש במסדרונות הדיסציפלינה המשפטית. להלן כמה "טיפים", למי שימצא בהם עניין:

תופעות נזילות, רטיבות ושאר בעיות בצנרת הן תופעות בהחלט לא נעימות ויסכים על כך כל מי שאי פעם נתקל בה. אם מטעמי בעיות בצנרת או אפילו בשל חדירת מי גשמים, נזילות בסביבת מבנה מגורים, בסביבה משרדית או עסקית, גוררת אחריה מגוון תופעות שעשויות לסכן הן את המבנה בו הן מופיעות והן את הסובבים אותו. נזילות גורמת לתופעות כמו רטיבות טחב, ריקבון, כתמים על הקירות ומהווה סכנה ממשית למבנה עצמו – מבחינת העמידות, החוזק והאיטום שלו. ובכן, נזילות היא בעיה שבהחלט יש לאתר אותה ולטפל בה באופן מיידי. כיום, ניתן לטפל בבעיית נזילות ולבצע בדיקת צנרת באופן פשוט ויעיל. אז מהן אותן שיטות איתור נזילות ומי יכול לבצע אותן? הנה הפרטים.

 

מאת: גקי כהן

 

הפתרון המושלם לניקוז מי גשם ללא נזילות רטיבות ודליפות בגגות ובמרפסות

"דלמר" חדר לשוק ענף הבנייה בישראל בשנת 1993 ומאז הפך להיות יותר ויותר מוחשי בקרב קבלני וחברות הבניה הגדולות והמובילות בישראל וכן אצל אדריכלים ,מהנדסים, יועצי וקבלני איטום , מתכנני וקבלני אינסטלציה וכל מי שנגיעה לו בניסיון לתת פתרון מקצועי לבעיית חדירת מי גשם למבנים מגגות ומרפסות (ובמיוחד אופנת הבנייה המדורגת). הבעיה חמורה ביותר עם השלכות קשות שמטרידה רבות הן את העוסקים בבנייה , איטום מבנים ובתי מגורים והן את הדיירים הסובלים מנזקים קשים ולעיתים בלתי הפיכים המאמללים את חייהם וגורמים לירידת ערך הנכס.