למידע ופרטים נוספים התקשרו

איתור נזילות במצלמה טרמית - איתור ובדיקת בעיות רטיבות

איתור נזילות ורטיבות - הדרך הקצרה והחסכונית ללא הרס

זיהיתם רטיבות בקירות ובתקרה? עובש בקירות הבית?

נזילות, רטיבות בקירות, עובש בתקרה ושאר בעיות באינסטלציה ובאיטום ניתנים כיום לטיפול באופן חדשני ללא חפירה וללא הרס. חברת אינפרטק מיישמת שיטות טכנולוגיות חדשות לאיתור נזילות וכשלים באיטום תוך שימוש במצלמה טרמית (אינפרא אדום), בדיקות צנרות באמצעות החדרת סיבים אופטיים, הדמיות וסריקות תרמיות ועוד, אלה רק חלק מהטכנולוגיות המאפשרות כיום למומחי חברת אינפרטק לאתר ולטפל בבעיות נזילות באופן מדוייק ללא הרס וללא כל צורך במגע אדם. 

איתור נזילות במצלמה טרמית

חדש באינפרטק! איתור נזילות ותיקון צנרת מים בשיטה ייחודית ללא הרס

כבר לא צריך לחפור, טכנולוגיה ייחודית ובלעדית לאיתור נזילות ותיקון צנרת מי שתיה.
השיטה פותחה בישראל לתיקון דלף מים תת קרקעי וביתי ללא הרס. תיקון הנזילות מבוצע באמצעות מערכת יחודית לתיקון צנרת מתוך הצינור.
בשיטה זו מחדירים לתוך הצנרת החשודה בדליפה, מערכת המאתרת את הדליפה וסותמת אותה בעצמה.
פריצת דרך בתיקוני צנרת מים ביתית. ללא צורך בחפירה או פירוק תשתיות על מנת להגיע למקור הדליפה ולתקן אותה. העלות נמוכה יחסית למצב בו נצטרך לפרק צנרת קיימת ולהחליף או לתקן אותה עם כל המשתמע מכך, כגון חפירה על ידי טרקטורים או מחפרונים והרבה כוח אדם. ללא הפרעה למהלך שגרת חיים רגילים. וחשוב מכל, מאושר ע"י משרד הבריאות ומכון התקנים לשימוש בצנרת מי שתיה.


רואים דרך קירות ומזהים את הנזילות

איתור נזילות במצלמה טרמית / איתור רטיבות בקירות

אינפרטק מעמידה לרשות לקוחותיה את הטכנולוגיות המתקדמות בעולם לאיתור נזילות וליקויי בנייה ובכך מאפשרת פתרון מהיר ויעיל לכל בעיה, ללא צורך בהרס, בחפירות ובלכלוך. איתור נזילות במצלמה טרמית מאפשר זיהוי נתיב חדירת המים, איתור רטיבות בקירות, איתור רטיבות ברצפה ובתקרה, סימון תוואי הצנרת העוברת ברצפה או בקיר, גילוי כשלים באיטום (במרפסות, גגות, חדרי רחצה, מרתפים), איתור חדירת מי גשמים, איתור נזילות מים מהגג, איתור מוקדי דלף מים מתחת לרצפה.

צוות המומחים של אינפרטק, אשר קיבלו הכשרה מקצועית בארצות הברית ובארץ, מציע ליווי מלא לכל אורך הדרך. הודות למכשור המתקדם, לאמינות, ולמקצועיות - תוצאות הבדיקות של אינפרטק משמשות כחוות דעת מומחה וקבילות בבית המשפט.

איתור נזילות במערכות האינסטלציה במבנים

בדיקת צנרת מים וצנרת ניקוז בתוך מבנים (דירה/בית/מפעל)

סריקת צנרת המים במבנים, מאפשרת גילוי נזילות ונתיבי המים ברמת דיוק מרבית. הבדיקה נכונה לכל סוגי הצנרות – פלסטיק, ברזל, נחושת וכו'. ניתן לבדוק בכל סוגי הרצפות והקירות במבנה. הבדיקות המתבצעות איתור נזילות במצלמה טרמית, בדיקת הצפה לניקוזים, צילום פנים צנרת ע"י החדרת סיבים אופטיים ועוד. בסיום כל הבדיקות, תישלח ללקוח חוות דעת מומחה מפורטת הכוללת צילומים תרמיים צבעוניים וכן המלצות לפתרון הבעיות.
חשוב לציין, כי הבדיקות מבוצעות ללא גרימת נזק למבנה או לסביבה, תוך שימוש במכשור ידידותי לסביבה.

דוגמאות לאיתור נזילות באמצעות הדמיה תרמית:
a1

a2  

  

 

 

 

 

 
איתור נזילות במצלמה טרמית

אינפרטק מבצעת סריקות תרמיות לאיתור נזילות מים, איתור רטיבות במערכות האיטום.

סריקה תרמית מאפשרת מגוון פעולות:

  • איתור נזילות סמויות בצנרת מים, בצנרת ניקוז ובכל סוגי צינורות ביוב בתשתית האינסטלציה
  • איתור קווי צנרת מים העוברים בקירות ומתחת לריצוף
  • חשיפת מקור הנזילה בכל סוגי צינורות ביוב, ניקוז ומים
  • איתור חדירות מי גשם באיטום גגות, מרפסות מרוצפות, מרתפים
  • זיהוי וסימון מוקד הכשל באיטום

a3

 

איתור חדירת מי גשמים מהגג

ימי החורף הגשומים עלולים להביא איתם נזקים משמעותיים בתשתיות כאשר המבנה אינו ערוך כראוי למי הגשמים. מצב זה עלול להביא לחדירת מי גשמים לדירה או לבית ולפגיעה בחוזק המבנה, במראהו ואף בבריאות הדיירים. מצב שכזה מצריך טיפול בצורה היעילה ביותר בכדי למנוע חדירת מי גשמים מהגג לתקרה ולקירות והישנותה. על מנת לפתור את בעיית חדירת הרטיבות והמים, יש לבצע איתור חדירת מי גשמים לדירה והנזילות למבנה. 

איתור נזילות ובעיות איטום במרפסות

איתור נזילה במצלמה טרמית מאפשר לבצע מיפוי מדויק של הכשלים באיטום על גבי שטח המרפסת, לאתר בדיוק רב את מקור הכשל באיטום, להצביע על נתיב חדירת המים, לזהות מים כלואים מתחת לריצוף וכו'.
הודות לכך, התיקונים מבוצעים באופן נקודתי מבלי לפרק שטחים מיותרים במרפסת - חסכון רב בכסף ובעוגמת נפש. דוגמאות שונות:

a4a5

a6a7

איתור נזילות, רטיבות בקירות במרתפים ובמבנים תת קרקעיים

אבחון ליקויים במרתפים, מקורות חדירת רטיבות בקירות וחלחול מים למרתף וכן איתור נזילות מים באופן מדויק המאפשר לקבוע את גורם הרטיבות במרתף - מערכות צנרת המים, צנרת דלוחין, מערכות אטימה וכו'. מתן ייעוץ לפתרונות המתאימים ביותר לתנאי המרתף (איטום חיצוני, איטום שלילי...). דוגמאות שונות:

a8

a9

איתור נזילות ובעיות איטום בקירות חזית

בדיקת קירות חוץ למבנים, איתור מוקדי חדירת מי גשם, מיפוי וסימון חדירות הרטיבות בקירות חזית. האבחון מתאים לכל סוגי החיפוי - אבן, שיש, פסיפס וכדו'.
חשוב לציין: בד"כ, חזית דרום-מערבית סובלת יותר מבעיות של חדירות רטיבות (כיוון קו הגשם). דוגמאות שונות:

a10

a11

איתור נזילות ובעיות איטום בגגות שטוחים

סריקת גגות שטוחים מכל סוגי האיטום: יריעות ביטומניות, P.V.C, E.P.B.M כולל גגות הפוכים. דוגמאות שונות:

a12

a13

a14

איתור נזילות ובעיות רטיבות בחדרי רחצה, מקלחות, אמבטיות

בדיקות מקיפות לחדרי הרחצה, תוך קביעה והפרדה בין נזקי האיטום, צנרת המים וניקוז. ע"מ לקבוע באופן חד-משמעי את מקור הנזק, יש לבחון כל מערכת ומערכת בנפרד – צנרת, ניקוז ואיטום.

חשוב לציין, כי איטום לקוי בחדרי רחצה יכול לגרום להתפשטות רטיבות ברצפה ובקירות במפלס שלם ורטיבות בתקרה מתחת. דוגמאות שונות:

a16

a17

a18

איתור נזילות ובעיות איטום במטבחים וחדרים רטובים

בדיקת מבני ציבור לקביעת הגורמים לנזקי רטיבות ונזילות.
בדיקה מקיפה למערכת צנרת המים והניקוז, מערכת האיטום.
איתור מדויק של מקור הכשל תוך הפרדה בין נזקי צנרת ונזקי איטום. דוגמאות שונות: 

a19

a21 

התפתחות עובש במבנה

רטיבות ברצפה ובקירות הבית הנגרמת מנזקי צנרת או חדירות מי גשם, עלולה לגרום להתפתחות לא רצוייה של עובש, חיידקים, פטריות ולחות יתר בבית ולהתפשט גם לארונות הבגדים ולאזורים שלא נפגעו. אלה גורמים לא רק לריח רע, אלא גם מהווים סכנה לבריאות! פוגעים באיכות האוויר ועלולים לגרום לאלרגיות, לזיהומים ולמחלות הרעלה בעור, בעיניים, באף, בגרון ובריאות.

עובש אינו יכול להתפתח ללא לחות או רטיבות. יש להיות ערניים לבעיות העובש, ריח, עיפוש וסימנים אחרים שעובש יוצר, לאתר מקור חדירות רטיבות, לדאוג לאוורור נאות ולייבש אזורים רטובים. שמירה על הכללים למניעת עובש היא הדרך הבטוחה ביותר כנגד אורח בלתי רצוי ומסוכן זה. אם התופעה חוזרת על עצמה, יש למגר אותה באופן מוחלט.
חברת אינפרטק מציעה פתרון מיידי לתופעת העובש, אחת ולתמיד! בעזרת אמצעיים טכנולוגיים וניסיון רב, הבית יחזור לקדמותו, נקי מעובש ופטריות. 

מחקרים מראים כי ל- 1/4 מהאוכלוסייה יש גנים פגומים של HLA הגורמים לכך שהגוף לא יכול לזהות את הרעלנים של העובש ולכן אותם רעלנים נשארים בגוף ומובילים לצונאמי של תגובות דלקתיות ומשבשים לגמרי את פעולת ההורמונים בגוף.

עובש בקירות IMG 3480 IMG 3567

המומחים של אינפרטק עושים את ההבדל

היתרונות של איתור נזילות תוך שימוש במגוון טכנולוגיות חדשות אלו הם ברורים ומשמעותיים

בעבר כדי לאתר את מקור הרטיבות היה צורך בשבירת קירות, פתיחת צנרות או כל פעולה פולשנית אחרת המותירה אחריה הרס רב, כיום זה נמנע! באמצעות עזרים טכניים וניסיון רב שנים, ניתן לחדור אל אותם המקומות הפנימיים, לאתר את הנזילה ומקור הרטיבות ואף לתקן ללא הרס או חפירות וללא כל צורך במגע אדם.

איתור נזילות - חסכון במים!

לאור העובדה שמחיר המים מזנק ב-50%, אינפרטק מציגה איתור נזילות סמויות בחצרות, גינות ופחת מים.

טיפים בפעולות ראשוניות פשוטות של "עשה זאת בעצמך":

  • תיקון ניאגרות נוזלות ונזילה סמויה באסלה
  • מערכות השקיה ממוחשבות
  • בדיקות שעון מים
  • תיקון ברזים דולפים, לא אטומים ועוד...